МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЛАМІНАРІЯ

Група/призначення:

Морські водорості, харчова добавка, гінекологічний засіб. Це один з видів келпу – морських водоростей.

Застосування в акушерстві/гінекології. Починаючи з кінця ХІХ сторіччя використовують стебла [палички] ламінарії для факультативного аборту або дилатації шийки матки в пологах. Для цього висушені палички поміщають в шийку матки, де вони набухають, поступово розширяючи цервікальний канал.

Харчова добавка – таблетки, які містять до 3% білкових біоактивних речовин природного походження (23 амінокислоти; макро- та мікроелементи: йод (до 0,3%), калій, кальцій, кобальт, срібло, магній, залізо, мідь, марганець, фосфор, цинк, хром, селен; вітамини A, C, D, группи B, провітамін A, пантотенову, фолієву, альгінову кислоти, манніт, полісахарид ламінарин, тощо). Використовується для поповнення нестачі йоду.

Ламінарії слані  (подрібнені палички) відносяться до засобів, які стимулюють рецептори слизової оболонки кишечника, проносний засіб.

Альтернативні назви / синоніми:

Морська капуста, ламінарії слані.

Діюча речовина: ламінарія.
Рекомендації при вагітності:

Обмежена інформація про застосування при неперерваних вагітностях, ймовірно сумісна в якості харчової добавки в рекомендованих дозах [по йоду, тощо].

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Не повідомляється про шкідливі ефекти впливу ламінарії при неперерваній вагітності, хоча відзначали випадки хоріоамніоніту та передчасних пологів.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня.
Інформація щодо впливу на плід:

Обмежений досвід застосування – тільки при неперерваних вагітностях.

Повідомляється про 17 пацієнток, лікованих ламінарією при підготовці до аборту і які згодом передумали переривати вагітність. Результати вагітностей наступні: спонтанний аборт  у терміні 10 тижнів, 2 передчасні народження, 14 доношених новонароджених.

Інше повідомлення інформує про 2 пацієнток з нормальною тривалістю вагітності після розкриття шийки матки ламінарією.

Третє повідомлення описує 2 жінок з хоріоамніонітом та передчасними пологами після видалення ламінарії, коли вони передумали переривати вагітність.

В порівнянні з фармакологічними методами дозрівання шийки матки, використання механічних методів, в тому числі ламінарії, було пов’язано з підвищеним ризиком материнської та неонатальної інфекції.

Аналіз вагітностей 96 жінок, яким раніше проводилось розширення шийки матки в ІІ триместрі, а надалі видалення ламінарії не виявив підвищення ризику втрати вагітності чи передчасних пологів.

Ці дані свідчать про те, що попереднє використання ламінарії для дилатації з меншою ймовірністю пов’язано з передчасними пологами, можливо, через зниження травмування шийки матки. У деяких жінок з повторним використанням ламінарії виникала реакція гіперчутливості.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 08.12.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 09.12.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!