МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КЕТОТИФЕН (краплі очні)

Назва англійською мовою: Ketotifen ophthalmic.
Група/призначення:

Антигістамінні препарати (препарати, які гальмують вивільнення та активність гістаміну та інших «медіаторів» алергії та запалення). Кетотифен очні краплі – антигістамінний препарат ІІ покоління H1 та стабілізатор тучних клітин, безрецептурний препарат.

Покази: профілактика і лікування гострого, підгострого та хронічного алергічного кон’юнктивіту та кератокон’юнктивіту, сезонного (весняного) кон’юнктивіту.

Інші препарати цього класу: алкафтадин, азеластин, епінастин, емадин, олопатадин, бепотастин.

Альтернативні назви / синоніми: Alaway.
Діюча речовина: кетотифен.
Рекомендації при вагітності: 

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутні повідомлення про використання кетотифену офтальмологічного  у вагітних жінок. Відсутні дані від експериментальних тварин, але вважається, що в рекомендованих дозах антигістамінні препарати не викликають токсичного впливу на розвиток. Після місцевого застосування подібних препаратів до системного кровотоку потрапляє мала кількість, тому ризик для ембріону/плода видається низьким.

Для зменшення кількості препарату, яка може досягти системного кровотоку (в період вагітності та грудного вигодовування) РЕКОМЕНДОВАНО після закапування натиснути на слізний канал в кутику ока принаймні на 1 хвилину, а потім видалити зайву кількість, яка не всмокталась
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження в експериментальних тварин включали пероральне застосування кетотифену в токсичних для матері дозах і продемонстрували підвищення рівня пре- та постнатальної смертності, незначне зниження набирання ваги протягом перших чотирьох днів життя. Тератогенних ефектів не виявлено.

Дослідження фертильності: тенденція до зниження фертильності у самців на фоні добової дози на рівні 2 мг/кг та вищих.

Інформація щодо впливу на плід:

Не визначено кількість, яка проникає до системного кровообігу. При пероральному введенні препарат метаболізується до неактивних метаболітів. Рівень зв’язування з білками плазми становить 75%, період напівиведення – 12 годин після перорального прийому.

Невідомо, чи кетотифен проникає через плаценту. Молекулярна вага препарату та потенційно довгий період напіввиведення припускають плацентарний трансфер. В той же час системна концентрація при місцевому застосуванні є низькою і, таким чином, не очікується, що клінічно значима кількість препарату потрапить до ембріону/плода.

Застосування препарату під час вигодовування:

В експериментальних тварин після перорального застосування препарату виявлено екскрецію до грудного молока (як офтальмологічний засіб у тварин не тестувався).

Відсутня інформація про використання кетотифену офтальмологічного в період лактації у людини. Молекулярна вага, довгий період напіввиведення препарату припускають екскрецію до грудного молока. Однак, після офтальмологічного застосування системна концентрація є низькою і може бути знижена за допомогою вище наведеного методу місцевого застосування. Побічні реакції після перорального застосування включають сонливість, сухість у роті, дратівливість і посилення кровотечі з носа, тому немовля на грудному вигодовуванні слід моніторувати з врахуванням цієї інформації.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  3. Ketotifen ophthalmic Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  4. Ketotifen – NCBI Bookshelf (nih.gov). База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.

 

Адаптовано 06.10.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 06.10.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!