МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ІЗОПРОПІЛОВИЙ СПИРТ

Група/призначення:  

Найпростіший вторинний одноатомний спирт аліфатичного ряду. Належить до речовин 3-го класу небезпеки (помірно небезпечні речовини) за ступенем впливу на організм, має наркотичну дію. Цей спирт часто використовується, 70% розчин застосовують для натирання.

Альтернативні назви / синоніми:

2-пропанол, пропан-2-ол, ізопропанол, диметилкарбінол.

Діюча речовина: ізопропіловий спирт.
Рекомендації при вагітності:

Порушує ембріональний розвиток в експериментальних тварин.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):      

Може порушувати розвиток ембріону в експериментальних тварин на фоні токсичних для матері доз.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Російське дослідження 1978 року, процитоване іншим джерелом, наводить інформацію про ембріотоксичність ізопропілового спирту у щурів та порушення поведінки цих тварин після пренатального впливу. Оцінка впливу на щурів у 1988 році визначила, що ця сполука несприятливо пливає на плід тільки у випадку токсичного впливу на матір.  У плодів при цьому спостерігали скелетні аномалії. Дослідження в двох поколіннях щурів продемонструвало несприятливі наслідки при паруванні в І поколінні самців тільки на фоні лікування дощами 1000 мг/кг/день. Також підвищувався рівень постнатальної смертності в цьому поколінні. При нижчій дозі 500 мг/кг/день таких ефектів не зазначали. Дослідження у щурів та кролів не продемонструвало тератогенних наслідків при дозах, явно токсичних для матерів. Окреме дослідження у щурів не повідомляє про нейротоксичність на фоні гестаційного впливу ізопропілового спирту в дозах на рівні 1200 мг/кг/день.

Інформація щодо впливу на плід:

Повідомляється про жінку, яка народила дитину з підвищеною концентрацією в крові ізопропілового спирту та ацетону. Жінку за два дні до того звільнили з в’язниці і вона зловживала рядом речовин. У гіпотонічного немовляти незабаром після народження розвинулись судоми, які пройшли через 24 години. Дитину виписали додому через 2 тижні з нормальними показниками неврологічного розвитку і надалі вона була втрачена з-під нагляду.

Група дослідників, використавши репродуктивні дані від експериментальних тварин дійшла висновку, що доза 420 мг/кг/день для людини є, ймовірно, такою, що не призводитиме до несприятливого впливу.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 25.02.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 26.02.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...