МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЙОПАМІДОЛ

Група/призначення:

Рентгенконтрастний  йодовмісний засіб. Покази: нейрорадіологія, ангіографія, урографія, артрографія.

Альтернативні назви / синоніми: томоскан.
Діюча речовина: йопамідол.
Рекомендації при вагітності:

Дані про використання у людини припускають ризик в ІІ та ІІІ триместрах.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація, відомо, що йодовмісні препарати вибірково накопичуються в щитоподібній залозі.

Див. статтю Йод.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Згідно з інструкцією до препарату, дослідження у щурів та кролів з дозами, які у 2,7 та 1,4 рази перевищували максимальні рекомендовані для людини, відповідно, не продемонстрували несприятливих наслідків.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Два повідомлення інформують про внутрішньоутробний вплив за кілька днів до пологів з виявленням черевних радіоконтрастних щільностей, що продемонструвало трансплацентарний пасаж йопамідолу.

В цілому, йодовмісні агенти протипоказані при вагітності через можливість токсичного впливу на щитоподібну залозу плода.

Близько половини молекулярної ваги препарату займає йод, тому використання у немовлят з малою вагою асоціювалось з порушенням функції щитоподібної залози.

Європейська спілка урогенітальної радіології рекомендує у випадку введення йодовмісних контрастних засобів в період вагітності проводити моніторинг функції щитоподібної залози новонароджених протягом першого тижня, оскільки препарат може впливати на функцію залози як у матері, так і в плода.

В повідомленні 2008 року зазначено відсутність зміни концентрації тиреотропного гормону у 23 немовлят, чиї матері зазнали впливу йодовмісних контрастних препаратів при вагітності.

Йодовмісні контрастні засоби асоціюються з тромбоцитопенією. Таке ускладнення було успішно проліковане у жінки в ІІІ триместрі, яка у терміні 39 тижнів народила нормальну дитину.

Застосування препарату під час вигодовування:

Невідомо, чи препарат проникає до грудного молока. Хоча існувало побоювання про концентрацію йодної складової препарату в грудному молоці, рев’ю фармакокінетики цих препаратів дало змогу американській колегії радіологів та європейській спілці урогенітальної радіології стверджувати про відсутність необхідності припинення грудного вигодовування при введенні матері йодовмісних контрастних препаратів.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Згідно з інструкцією до препарату лікування  щурів та кролів дозами, які у 2,7 та 1,4 рази перевищували максимально рекомендовану для людини, відповідно, не порушувало фертильності. Катетеризація фаллопієвих труб з введенням контрасту асоціюється із запальними процесами. Дослідження у кролів  порівнювало час зникнення запалення і виявило, що йопамідол був серед препаратів, які індукували триваліший перебіг запалення.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 11.12.2016 р.
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 12.12.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!