МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ГЕПТАХЛОР

Група/призначення:

Хлорорганічні сполуки, інсектицид. У хребетних окислюється до гептахлор епоксиду.

У серпні 1987 року припинили виробництво та продаж гептахлору в США.

Альтернативні назви/синоніми: гептахлор епоксид.
Діюча речовина: гептахлор.
Рекомендації при вагітності: уникнення впливу.
Рекомендації при лактації: уникнення впливу.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

В експериментальних тварин не підвищував частоти вроджених вад розвитку. Обмежена інформація про вплив на людину з навколишнього середовища не свідчить про несприятливі наслідки.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Не спостерігали зростання частоти вроджених вад у потомства щурів, яким при вагітності з харчуванням вводили до 10 ppm (частин на мільйон, parts per million) гептахлору. Також не виявлено тератогенних наслідків у щурів при введенні з харчуванням до 20 мг/кг/день гептахлору при вагітності, незважаючи на материнську токсичність при найвищих дозах. Одне дослідження в багатьох поколіннях щурів виявило підвищення частоти катаракти внаслідок впливу гептахлору, але цей результат не був продубльований при наступних дослідженнях. Повідомляється про затримку розвитку та зростання смертності серед потомства норок, які при вагітності з харчуванням отримували 12,5 або 25 ppm гептахлору, що також призводило до вираженої токсичності  у матерів.

Інформація щодо впливу на плід:

Гептахлор епоксид виявляли в пуповинній крові.

На початку 1980 років відбулось забруднення всього молока на острові Оаху (Гавайський архіпелаг). Проведено аналіз частоти вроджених вад, при якому в якості контролю використали цей показник на інших Гавайських островах, у США в цілому та на острові Оаху за попередні роки до забруднення. Не виявлено зростання частоти вроджених вад в загальному та окремих 23 дефектів. Кількісне визначення гептахлору у вагітних та контрольній групі не проводилось.

Повідомлення 2004 року описує групу з 332 старшокласників, як народились на острові Оаху у 1981-82 роках і прожили там, принаймні, 15 років. Пренатальний вплив гептахлору асоціювався з нижчими показниками абстрактної концепції, візуального сприйняття, моторного розвитку, поведінки. Проте вплив гептахлору не доведено.

У 1986 році другий випадок забруднення молока гептахлором зареєстровано в Арканзасі, Міссурі та Оклахомі внаслідок забруднення харчів молочної худоби залишками виробництва газохолу (бензоспирт, топливо на основі спирту). В результаті цього інциденту повідомили про випадок церебральної гліосаркоми у немовляти з впливом гептахлору, проте це не встановлює причинно-наслідкового зв’язку.

Аналіз даних спільного перинатального проекту (Collaborative Perinatal Project) не продемонстрував асоціації між концентрацією гептахлору епоксиду в сироватці матері та крипторхізмом у дітей.

Застосування препарату під час вигодовування: 

Гептахлор проникає до грудного молока. На відміну від інших хлорорганічних сполук вміст агенту в молоці не знижується при продовженні грудного вигодовування. Гептахлор проникає до молока в невеликій, але сталій кількості. Як правило, рівень в молоці хоч і визначається, але він не перевищує встановленої допустимої добової дози.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Гептахлор пригнічує продукцію прогестерону та естрогену у самок щурів. Доза в 20 мг/кг порушувала естральний цикл у самок та процес спарювання. Домінантний летальний тест (вивчення здатності препарату індукувати мутації) з гептахлором був позитивним у самців щурів. При підшкірному введенні самцям дози до 25 мг/кг протягом 2 тижнів рівень тестостерону в плазмі знижувався, а лютеїнізуючого гормону підвищувався при всіх дозах. Також виявляли патологічні зміни в яєчках.

Дослідження в Оахо не виявило клінічних проявів впливу гептахлору епоксиду на репродуктивну функцію чоловіків та жінок.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 08.08.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 15.08.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!