МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ГЛЮТЕТИМІД

Група/призначення: снодійні препарати.

Препарат за хімічною структурою подібний до талідоміду, але глютетиміду не притаманні тератогенні властивості останнього. Вилучений з фармацевтичного ринку США.

Альтернативні назви / синоніми: доріден.
Діюча речовина: глютетимід.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про використання у людини.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Виходячи з даних від експериментальних тварин не очікується підвищення частоти вроджених вад розвитку при випадковому застосуванні глютетиміду вагітними. Досвід застосування при вагітності у людини дуже обмежений. У випадку необхідності призначення цієї групи препаратів вагітним перевагу слід надавати більш вивченим з них.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Одне дослідження повідомило про асоціацію між глютетимідом та вродженими вадами у мишей. Однак, інші дослідження не виявили підвищення частоти вроджених вад у мишей, щурів, кролів, хоча зазначили зростання частоти резорбцій. Антенатальний вплив на молодих щурів продемонстрував зміну результатів тестування (навчання і поведінка).

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутні повідомлення про вроджені вади розвитку у людини, пов’язані із застосуванням цього препарату.

Доступна інформація про 4 вагітності, включно з одним випадком спроби суїциду в І триместрі (глютетимід та інші препарати), при яких не було виявлено великих вроджених вад у новонароджених.

Інше повідомлення описало 23 вагітності зі спробою суїциду з використанням глютетиміду (в дозі, 17-кратній терапевтичній) з або без інших препаратів, з яких 7 (30,4%) закінчились втратою вагітності. У 16 народжених живими дітей (включно з впливом в І триместрі у 8 випадках) не відзначали істотного підвищення частоти вроджених вад і не спостерігали різниці когнітивного та поведінкового розвитку в порівнянні з сибсами.

У 2 випадках неонатальну токсичність та синдром відміни пояснили вживанням матерями глютетиміду. Симптоми у новонароджених проявились пригніченням дихання через 2 години після народження та гіпертонусом, тремором, невгамовним плачем, починаючи з 10 дня життя.

Застосування препарату під час вигодовування:

Глютетимід проникає до грудного молока в невеликій кількості. Виходячи з даних, отриманих від 13 жінок, немовля на грудному вигодовуванні отримає 0,1% одноразової материнської дози. Грудне вигодовування оцінили як безпечне у випадку короткотривалого використання препарату. Доступних даних недостатньо для остаточного висновку щодо сумісності глютетиміду з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 17.05.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 18.05.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!