МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ГЛЮТЕТИМІД

Група/призначення: снодійні препарати.

Препарат за хімічною структурою подібний до талідоміду, але глютетиміду не притаманні тератогенні властивості останнього. Вилучений з фармацевтичного ринку США.

Альтернативні назви / синоніми: доріден.
Діюча речовина: глютетимід.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про використання у людини.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Виходячи з даних від експериментальних тварин не очікується підвищення частоти вроджених вад розвитку при випадковому застосуванні глютетиміду вагітними. Досвід застосування при вагітності у людини дуже обмежений. У випадку необхідності призначення цієї групи препаратів вагітним перевагу слід надавати більш вивченим з них.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Одне дослідження повідомило про асоціацію між глютетимідом та вродженими вадами у мишей. Однак, інші дослідження не виявили підвищення частоти вроджених вад у мишей, щурів, кролів, хоча зазначили зростання частоти резорбцій. Антенатальний вплив на молодих щурів продемонстрував зміну результатів тестування (навчання і поведінка).

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутні повідомлення про вроджені вади розвитку у людини, пов’язані із застосуванням цього препарату.

Доступна інформація про 4 вагітності, включно з одним випадком спроби суїциду в І триместрі (глютетимід та інші препарати), при яких не було виявлено великих вроджених вад у новонароджених.

Інше повідомлення описало 23 вагітності зі спробою суїциду з використанням глютетиміду (в дозі, 17-кратній терапевтичній) з або без інших препаратів, з яких 7 (30,4%) закінчились втратою вагітності. У 16 народжених живими дітей (включно з впливом в І триместрі у 8 випадках) не відзначали істотного підвищення частоти вроджених вад і не спостерігали різниці когнітивного та поведінкового розвитку в порівнянні з сибсами.

У 2 випадках неонатальну токсичність та синдром відміни пояснили вживанням матерями глютетиміду. Симптоми у новонароджених проявились пригніченням дихання через 2 години після народження та гіпертонусом, тремором, невгамовним плачем, починаючи з 10 дня життя.

Застосування препарату під час вигодовування:

Глютетимід проникає до грудного молока в невеликій кількості. Виходячи з даних, отриманих від 13 жінок, немовля на грудному вигодовуванні отримає 0,1% одноразової материнської дози. Грудне вигодовування оцінили як безпечне у випадку короткотривалого використання препарату. Доступних даних недостатньо для остаточного висновку щодо сумісності глютетиміду з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 17.05.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 18.05.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1469

Актуально
В травні

Найпопулярніші статті: Алогліптин, Фомепізол, Ніволумаб
Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!