МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

ГАТИФЛОКСАЦИН

Група/призначення:

Протимікробні засоби широкого спектру. Фторхінолони. Офтальмологічний препарат.

Фторхінолони в цілому слід уникати в період вагітності. В багатьох країнах пероральні та внутрішньовенні форми гатифлоксацину вилучені з ринку.

Найповніша інформація про фторхінолони розміщена в статті ципрофлоксацин.

Альтернативні назви / синоніми:

Теквін, зимар, гатиспан, зарквін, бігафлон, гатицин.

Діюча речовина: гатифлоксацин.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний (офтальмологічний препарат).

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про використання гатифлоксацину офтальмологічного при вагітності у людини. Ризик для ембріону чи плода здається нульовим, оскільки системної концентрації після офтальмологічного використання не спостерігається.

Для зменшення кількості препарату, яка б досягла системної циркуляції (при вагітності та лактації), рекомендується натиснути на слізний канал в кутику ока, принаймні, на 1 хвилину, а потім видалити зайву кількість, яка не всмокталась.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. Використані дози становили 0,7 і 1,9 від максимальної рекомендованої для людини, відповідно, і не демонстрували тератогенності. У щурів на фоні дози ≥0,7 від максимальної рекомендованої для людини відзначали токсичні прояви у плодів (затримку осифікації скелету, хвилясті ребра), а скелетні мальформації виникали на фоні дози, еквівалентної максимальній рекомендованій для людини. Додаткові ознаки токсичних наслідків у плодів щурів на фоні еквівалентної максимальній рекомендованій для людині дози на пізніх термінах вагітності і далі в період лактації включали зростання частоти постімплантаційних втрат, неонатальної і перинатальної смертності. Не відзначали несприятливих ефектів у плодів на фоні доз 0,2 і 0,9 від максимальної рекомендованої для людини у щурів та кролів, відповідно. У щурів при використанні пероральних доз на рівні максимальної рекомендованої для людини не відзначали несприятливих наслідків для фертильності та репродукції.

Інформація щодо впливу на плід:

Це синтетичний фторхінолон широкого спектру дії. До цього класу належать також ципрофлоксацин, еноксацин, геміфлоксацин, левофлоксацин, ломефлоксацин, моксифлоксацин, норфлоксацин, офлоксацин, спарфлоксацин, тровафлоксацин.

При підвищенні дози до 2 крапель 8 разів на день протягом 3 днів концентрація в сироватці була нижчою за межу визначення (5 нг/мл).

Невідомо, чи гатифлоксацин проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага препарату достатньо низька, що передбачає трансфер.

Застосування препарату під час вигодовування:

Не повідомляється про використання гатифлоксацину очних крапель при лактації у людини. Молекулярна вага препарату припускає його проникнення до грудного молока. Вплив на немовля на грудному вигодовуванні невідомий. Однак, у 2011 році Американська академія педіатрії класифікувала інший фторхінолон – ципрофлоксацин – як сумісний з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 31.05.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 01.06.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...