МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ГАНЦИКЛОВІР ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ

Назва англійською мовою: Ganciclovir ophthalmic.
Група/призначення:

Противірусний препарат для місцевого застосування. Це гель для місцевого застосування для лікування гострого герпетичного кератиту (дендритні виразки).

Альтернативні назви / синоніми: вірган, зирган.
Діюча речовина: ганцикловір.

Окрема стаття про ганцикловір для системного використання.

Рекомендації при вагітності: 

Відсутні дані про використання у людини – допускається, якщо користь для матері перевищує ймовірний ризик для плода.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – потенційно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Добова офтальмологічна доза становить 0,375 мг (по 1 краплі 5 разів у день) і це є приблизно 0,04% та 0,1% від пероральної та внутрішньовенної доз відповідно. Теоретично очікується мінімальний системний вплив при такому застосуванні.

ЖІНКАМ РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ ВИКОРИСТОВУВАТИ КОНТРАЦЕПЦІЮ ПРОТЯГОМ ПЕРІОДУ ЛІКУВАННЯ
ВАГІТНИМ ВИКОРИСТОВУВАТИ ТІЛЬКИ У ТОМУ ВИПАДКУ, ЯКЩО КОРИСТЬ ДЛЯ МАТЕРІ ПЕРЕВИЩУЄ РИЗИК ДЛЯ ПЛОДУ
ЦЕЙ ПРЕПАРАТ БУДЕ ПОТРЕБУВАТИ ОБМЕЖЕНА ГРУПА ВАГІТНИХ, ВИХОДЯЧИ З ПОКАЗІВ ДО ПРИЗНАЧЕННЯ
ЯКЩО ЛІКУВАННЯ ПОТРЕБУЄ ЧОЛОВІК, ЧИЯ ПАРТНЕРКА МОЖЕ ЗАВАГІТНІТИ, ТО ВІН ПОВИНЕН ВИКОРИСТОВУВАТИ МІСЦЕВІ ЗАСОБИ КОНТРАЦЕПЦІЇ ПРОТЯГОМ ПЕРІОДУ ЛІКУВАННЯ ТА ЩЕ ТРИ МІСЯЦІ ПІСЛЯ ОСТАННЬОЇ ДОЗИ
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у кролів та мишей. Використано внутрішньовенні дози, які у 10000 та 17000 разів перевищували офтальмологічну дозу для людини відповідно. Ці дози продемонстрували ембріотоксичність у вигляді резорбції плодів у кролів і мишей та тератогенність у кролів (затримка росту плодів, ембріолетальність, та/або токсичний вплив на організм матері, а тератогенні ефекти були наступними: розщілина піднебіння, анофтальмія/мікрофтальмія, аплазія органів (нирки та підшлункова залоза), гідроцефалія, брахігнатія). Мишам вводили внутрішньовенно щодня дозу, яка у 14000 разів перевищувала офтальмологічну у людини, перед паруванням, протягом вагітності та лактації, що призводило до гіпоплазії яєчок та сім’яних канатиків у самців, а також спричиняло патологічні зміни незалозистої ділянки шлунку.

Ганцикловір проявив карциногенність та кластогенність в одному дослідженні, а мутагенності не виявляли. У мишей спостерігали порушення поведінки парування, зниження фертильності, підвищення частоти ембріолетальності. Всі ці ефекти відмічено на фоні дуже високих пероральних доз, які у 3000 -160000 перевищували офтальмологічну дозу для людини.

Інформація щодо впливу на плід:

Невідомо, чи препарат проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага припускає такий трансфер, але кількість препарату в плазмі в такому випадку невідома.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання ганцикловіру офтальмологічного в період лактації у людини. Молекулярна вага препарату припускає його проникнення до грудного молока, але невідома кількість, яка може системно абсорбуватись.

НА ДУМКУ ДЕЯКИХ ЕКСПЕРТІВ ЦЮ ФОРМУ ГАНЦИКЛОВІРУ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ В ПЕРІОД ЛАКТАЦІЇ ТІЛЬКИ ЗА ВІДСУТНОСТІ АЛЬТЕРНАТИВНОГО ВАРІАНТУ
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Ganciclovir Ophthalmic Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Zirgan (Ganciclovir Ophthalmic Gel): Side Effects, Uses, Dosage, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.

 

Адаптовано 12.02.2024 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 12.02.2024 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!