МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЕВГЕНОЛ

Група/призначення:

Тонізуючий засіб, спеція. Ефірну олія гвоздичну отримують з плодів або пуп’янків вічнозеленого тропічного гвоздикового дерева (Caryophyllus aromaticus або Eugenia caryophyllata) сімейства миртових. Властивості: тонізуюча, сприяє стимуляції розумової діяльності; імуностимулююча, регенеруюча, афродизіак; нормалізує водно-жировий баланс шкіри, підвищує її пружність; хороший репелент.

Сушені бруньки гвоздики використовуються як спеція. Основним біоактивним компонентом гвоздики є евгенол. Гвоздика також містить фенолові кислоти, включно з галовою, кофеїновою, феруловою, елаговою, саліциловою кислотами та флавоноїди кемпферол і кверцетин. Гвоздична ефірна олія містить насамперед евгенол (70-95%) та невеликі кількості альфа-гумулену (2,1%) і ізоевгенолу (0,14-0,23%). Олія гвоздики використовується в парфумах, зубних еліксирах, місцевих анальгетиках. Також застосовується як ароматизатор в сигаретах. Сигарети з ароматом гвоздики заборонені FDA на території США з вересня 2009 року.

Альтернативні назви / синоніми:

Гвоздика садова, гвоздика, ефірна олія гвоздики, ізоевгенол.

Діюча речовина: евгенол.
Рекомендації при вагітності: відсутня інформація.
Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про репродуктивні ефекти гвоздики або евгенолу. Ізоевгенол, другорядна складова, вивчався в експериментальних тварин при вагітності і не продемонстрував підвищення ризику вроджених вад розвитку в цих дослідженнях.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Екстракт гвоздики.

Відсутня інформація про можливий вплив екстракту гвоздики при вагітності та лактації. Евгенол in vitro в дозах 40 та 80 мкМ знижував скоротливу активність кардіоміоцитів та вміст білку в зародкових клітинах ембріонів мишей і культурі ембріонів курчат. Клітинна активність знижувалась в обох культурах при всіх тестованих концентраціях, включно з найнижчою 0,01 мкМ. Клінічне значення цих знахідок невідоме. У мишей 50% спиртовий екстракт гвоздики, призначений перорально, в дозі 500 мг/кг істотно підвищував установочну поведінку і спарювання в порівнянні з плацебо. Силденафіл був ефективнішим за гвоздику. На фоні цієї дози не відзначали смертності чи інших поведінкових змін. Інші дослідження у мишей повідомили про двофазний ефект гексанового екстракту гвоздики та водного екстракту квітів гвоздичного дерева, при якому доза 15 мг/кг/день протягом 35 днів призводила до підвищення концентрації тестостерону, а дози 30 та 60 мг/кг/день порушували рівень тестостерону, продукцію сперми, рухливість та морфологію сперматозоїдів. Ці ж автори оцінили інші репродуктивні показники самців; вплив 15 мг/день протягом 35 днів жиророзчинних компонентів гвоздики на мишей підвищував рухливість сперматозоїдів і стимулював секреторну активність придатків та сім’яних канальців. Дози 30 і 60 мг/день цієї ж речовини протягом 35 днів несприятливо впливали на динаміку сперми в каудальній частині епідидимусу на додаток до ефектів на фоні дози 15 мг/день. При спарюванні самок з лікованими самцями дозами 30 і 60 мг/день відзначали зменшення посліду. Пероральне лікування самців мишей водним екстрактом гвоздики в дозі 15 мг/кг/день протягом одного сперматогенного циклу підвищувало концентрацію тестостерону в сироватці і покращувало рухливість, морфологію сперматозоїдів і фертильність. На фоні доз 30 і 60 мг/кг/день несприятливі ефекти лікування спостерігали стосовно цих показників, а також зниження добової продукції сперми.

Евгенол.

Відсутня інформація щодо можливих наслідків при вагітності та лактації. Репродуктивне токсикологічне дослідження з ізоевгенолом в дозах 250, 500 чи 1000 мг/кг/день на 6-19 дні вагітності виявило, що вищі дози зменшували середню вагу плодів; ці дози також асоціювались зі зниженням споживання їжі матерями, зменшенням ваги матерів, зменшенням ваги матки. Випадків материнської смертності не спостерігали. Доза 1000 мг/кг/день підвищувала частоту не осифікованої грудини у плодів. Не спостерігали токсичного впливу на розвиток на фоні дози 500 мг/кг/день. Дослідження в багатьох поколіннях щурів з ізоевгенолом дозою 230 або 700 мг/кг знижувало середню вагу тіла у самців поколінь F0 та F1. Найвищі дози знижували середню кількість народжених живими чоловічої статі у всіх послідах батьків F0 та вагу дитинчат. Всі дози викликали гіперкератоз та гіперплазію незалозистого відділу шлунка (свідчить про помірну загальну токсичність) в обох статей поколінь F0 та F1.

Інформація щодо впливу на плід: відсутня інформація.
Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 27.10.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 28.10.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!