МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЕМАДИН

Назва англійською мовою: Emadine.
Група/призначення:

Антигістамінні препарати (препарати, які гальмують вивільнення та активність гістаміну та інших «медіаторів» алергії та запалення). Це офтальмологічний препарат для тимчасового полегшення ознак і симптомів алергічного кон’юнктивіту.

Інші препарати цього класу: алкафтадин, азеластин, епінастин, кетотифен, олопатадин.

Альтернативні назви / синоніми: 

Емедастин, емедастин офтальмологічний.

Діюча речовина: емедастин.
Рекомендації при вагітності: 

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутні повідомлення про використання емадину  у вагітних жінок. Дані від експериментальних тварин припускають низький ризик, системна абсорбція є мінімальною, але відсутність досвіду застосування у людини не дозволяє коректно оцінити ризик для ембріону/плода.

Для зменшення кількості препарату, яка може досягти системного кровотоку (в період вагітності та грудного вигодовування) РЕКОМЕНДОВАНО після закапування натиснути на слізний канал в кутику ока принаймні на 1 хвилину, а потім видалити зайву кількість, яка не всмокталась
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів і кролів. Доза, яка у 15000 разів перевищувала максимальну рекомендовану для людини для місцевого застосування продемонструвала тератогенність – без впливу на перинатальний і постнатальний розвиток.

У щурів доза, що у 70000 разів перевищувала максимальну рекомендовану для місцевого застосування у людини, призводила до скелетних мальформацій.

У щурів та мишей не виявили карциногенних ефектів та порушення фертильності. Дослідження мутагенності продемонстрували негативний результат. Навіть дуже високі дози не впливали на фертильність у щурів.

Інформація щодо впливу на плід:

Після місцевого застосування в системній циркуляції деяких індивідів виявляється мала кількість препарату – 0,30-0,49 нг/мл, а у більшості концентрація в плазмі є нижчою за рівень детекції. Якщо емадин все ж таки потрапляє в плазму, то його період напіввиведення становить 3-4 години. Препарат метаболізується до неактивних метаболітів. Відсутня інформація про рівень зв’язування з білками плазми.

Невідомо, чи емадин проникає через плаценту. Молекулярна вага препарату та період напіввиведення припускають плацентарний трансфер. В той же час системна концентрація є низькою, нижчою за рівень визначення. Таким чином, не очікується, що клінічно значима кількість препарату потрапить до ембріону/плода.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання емадину в період лактації у людини. Молекулярна вага, період напіввиведення препарату припускають екскрецію до грудного молока. Однак, після офтальмологічного застосування системна концентрація є нижчою від рівня детекції і може бути знижена за допомогою вище наведеного методу місцевого застосування. У дорослих частим побічним ефектом лікування є головний біль, тому немовля слід моніторувати з врахуванням цієї інформації.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Emedastine ophthalmic (Emadine) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Emadine (Emedastine Difumarate Ophthalmic Solution): Uses, Dosage, Side Effects, Interactions, Warning. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  4. Emedastine – NCBI Bookshelf (nih.gov). База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.
  5. Emadine: Summary of Product Characteristics. Інформація з сайту Європейського агентства з лікарських засобів“European Medicines Agency”.

 

Адаптовано 06.10.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 06.10.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!