МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЕДРОФОНІЙ

Група/призначення:

Парасимпатоміметик, холінергічний засіб.

Альтернативні назви / синоніми: тенсілон, енлон.
Діюча речовина: едрофоній.
Рекомендації при вагітності:

Припускається ризик в ІІІ триместрі.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Це четвертинна сполука амонію з антихолінестеразною активністю, яку використовують для діагностики міастенія гравіс* без підвищення частоти вроджених вад розвитку.

*Міастенія гравіс (myasthenia gravis) – аутоімунне захворювання, яке викликає прогресуючу слабкість м’язів в результаті порушення нервово-м’язової передачі. У більшості випадків страждають м’язи очей, жувальні і лицьові, рідше – дихальні. Частіше хворіють жінки у віці. 

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Відсутня. Препарати цього класу пов’язують з порушеннями опорно-рухового апарату ембріонів курчат. Це пояснюється важливою роллю ацетилхоліну в ембріональному розвитку.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Хоча препарат іонізується при фізіологічному рН, молекулярна вага є відносно низькою, що припускає трансфер неіонізованої фракції  до ембріону/плода.

Деякі автори висловлюють стурбованість щодо внутрішньовенного введення антихолінестераз через можливість індукції передчасних пологів.

Цей вплив на вагітну матку зростає перед пологами. Рекомендується введення неостигміну внутрішньом’язово як альтернатива внутрішньовенному едрофонію, якщо цього вимагає захворювання вагітної. Однак, потенційними ускладненнями внутрішньому’язово введеного неостигміну є вагінальні кровотечі та аборти. Повідомляється про внутрішньовенне введення едрофонію жінці в ІІ триместрі в невдалій спробі лікування тахікардії, вторинної до синдрому Вольфа-Паркінсона-Уайта. Не спостерігали впливу на матку, вагітність була доношена.

Транзиторна м’язова слабкість спостерігається у 20% новонароджених від матерів з міастенія гравіс. Неонатальну міастенію викликає трансплацентарний пасаж антитіл IgG до ацетилхолінових рецепторів.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація. Хоча препарат іонізується при фізіологічному рН, молекулярна вага є відносно низькою, що припускає трансфер неіонізованої фракції  до грудного молока. Вплив такої кількості препарату на немовля невідомий, якщо взагалі існує.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 02.07.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 03.07.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!