МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДРОНЕДАРОН

Назва англійською мовою:  Dronedarone.
Група/призначення:

Засоби, що застосовуються для лікування серцево-судинних захворювань; антиаритмічні засоби, клас ІІІ. Дронедарон є пероральним похідним бензофурану, має антиаритмічні властивості, що належать до всіх 4 класів згідно з класифікацією за Вогеном-Вільямсом.

Альтернативні назви / синоніми: мультак.
Діюча речовина: дронедарон.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації:  протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутня інформація про використання дронедарону в період вагітності у людини. У двох видів тварин діагностували великі структурні аномалії, а у одного виду  – загибель ембріону/плода на фоні доз на рівні або нижчих від рекомендованої для людини, виходячи з площі поверхні тіла. Виходячи з цієї інформації дронедарон протипоказаний, принаймні, в І триместрі. Наслідки впливу на пізніх термінах вагітності невідомі.

РЕКОМЕНДОВАНО:

1. ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЛІКУВАННЯ ОТРИМАТИ НЕГАТИВНИЙ ТЕСТ НА ВАГІТНІСТЬ.

2. ВИКОРИСТОВУВАТИ НАДІЙНІ МЕТОДИ КОНТРАЦЕПЦІЇ ПІД ЧАС ЛІКУВАННЯ.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. У вагітних щурів дози на рівні або вищі від максимальної рекомендованої для людини, виходячи з площі поверхні тіла, призводили до підвищення частоти зовнішніх, вісцеральних, скелетних мальформацій (краніошизис, розщілина піднебіння, неповна евагінація шишкоподібної залози, брахігнатія, часткове зрощення сонних артерій, артеріальний стовбур, аномальні долі печінки, частково подвоєна нижня порожниста вена, брахідактилія, ектродактилія, синдактилія, деформація стоп верхніх та/або нижніх кінцівок). У вагітних кролів доза, на рівні ½ від максимальної рекомендованої для людини – найнижча з тестованих доз, спричиняла підвищення частоти скелетних аномалій (аномальна грудна клітина та хребці, асиметрія тазу).

Дворічне дослідження карциногенності виявило  підвищення частоти гістіоцитарних сарком у самців мишей, аденокарциноми молочних залоз у самок мишей, гемангіоми у самців щурів. Численні дослідження не продемонстрували генотоксичності.

Дослідження фертильності у самок щурів з’ясували наступне: введення препарату до імплантації підвищувало частоту нерегулярних циклів і їх зупинки. Також спостерігали зменшення числа жовтого тіла, зниження рівня імплантацій та числа живих плодів.  У самців щурів не відмічали впливу на поведінку та фертильність.

Інформація щодо впливу на плід:

Дронедарон інтерсивно метаболізується до менш потужного активного метаболіту і надалі  – до великої кількості неактивних метаболітів. Рівень зв’язування з білками плазми дронедарону та активного метаболіту становить понад 99%, період напіввиведення основної сполуки – 13-19 годин.

Невідомо, чи препарат або його активний метаболіт проникають через плаценту у людини. Молекулярна вага та довгий період напіввиведення припускають такий трансфер, який буде обмежуватись високим рівнем зв’ування з білками плазми.

Застосування препарату під час грудного вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання препарату в період лактації у людини. Молекулярна вага, довгий період напіввиведення припускають екскрецію до грудного молока, проте кількість препарату буде обмежуватись високим рівнем зв’ування з білками плазми.

Наслідки такого впливу на немовля на грудному вигодовуванні невідомі. У дорослих найчастішими побічними ефектами є діарея, нудота, біль в черевній порожнині, блювота, диспептичні ознаки, слабкість, брадикардія.

Експерти вважають, що слід робити вибір між лікуванням матері та грудним вигодовуванням, керуючись станом матері.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Dronedarone (Multaq) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
  4. Dronedarone: Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  5. Multaq: Summary of Product Characteristics. Інформація з сайту Європейського агентства з лікарських засобів“European Medicines Agency”.
  6. Multaq – dronedarone tablet, film coated. Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 11.09.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 11.09.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!