МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

ДОБУТАМІН

Група/призначення:

Симпатоміметик. Адренергічні та допамінергічні засоби. Це ізотропний агент, структурно пов’язаний з дофаміном.

Альтернативні назви / синоніми: добутрекс, інотрекс.
Діюча речовина: добутамін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хоча дані від експериментальних тварин припускають низький ризик, обмежений досвід застосування у людини при вагітності не дозволяє оцінити ембріо/фетальний ризик.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження у щурів (дози на рівні нормальної дози для людини – 10 мкг/кг/хвилину протягом 24 годин, від загальної добової дози 14,4 мг/кг) та кролів (дози, двократні рекомендованій для людини) не виявили доказів шкоди для плода.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутні повідомлення про плацентарний трансфер чи вплив на плід добутаміну. Відносно низька молекулярна вага припускає наявність впливу на ембріон/плід. Короткотривале використання в однієї пацієнтки з інфарктом міокарду на 18 тижні вагітності не асоціювалось з будь-яким відомим несприятливим наслідком для плоду.

Згідно з абстрактом 1996 року 8 жінок з важкою прееклампсією, які потребували моніторингу катетером легеневої артерії, отримали внутрішньовенну інфузію добутаміну. Препарат був ефективним у покращенні оксигенації у пацієнтів зі зниженою функцією лівого шлуночка.

Повідомлення 2009 року описало жінку з дилятаційною кардіоміопатією, яку лікували добутаміном з 22 тижня вагітності. За допомогою кесаревого розтину на 28 тижні народилась дитина вагою 830 грам.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання добутаміну при лактації у людини. Відносно низька молекулярна вага припускає проникнення препарату до грудного молока. Вплив на немовля на грудному вигодовуванні невідомий.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Призначення самцям і самкам щурів доз до 50 мг/кг/день не порушував фертильності. Добутамін знижує швидкість та здатність проникнення у слиз сперматозоїдів людини in vitro. Проте невідомо, чи це має значення у чоловіків, лікованих цим препаратом.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 31.03.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 01.04.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...