МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДИКОФОЛ

Група/призначення:

Інсектицид хлорорганічний. Використовується в сільському господарстві, людина може контактувати при виробничій діяльності або з навколишнього середовища, де застосовуються пестициди.

В США вже знятий з реєстрації.

Альтернативні назви / синоніми: кельтан.
Діюча речовина: дикофол.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про вплив на людину.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про вплив на людину.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутні детальні та адекватні дані про тестування у тварин. Непідтверджені дослідження повідомляють про асоціацію між дитячим аутизмом та пренатальним впливом ендосульфану (пестицид) та дикофолу.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження в 3-х поколіннях мишей повідомило про зростання частоти вроджених вад при вживанні з харчуванням дикофолу. При пероральному введенні препарату вагітним щурам в дозі 10 мг/кг/день не виявлено підвищення частоти резорбції плодів та зменшення їхньої ваги. Дози до 20 мг/кг/день викликали тільки скелетні аномалії, що відображало емборіотоксичність. Дієта з концентрацією 5, 25, та 125 частин на мільйон (ppm, parts per million) дикофолу протягом 10 тижнів призводила до істотного підвищення рівня дикофолу та його основного метаболіту в сироватці батьків, тканинах плода, грудному молоці та в сироватці відлучених дитинчат. Однак, при цьому не спостерігали впливу дикофолу на виживання або розвиток плодів.  Зростала вага печінки та виявлялись гістологічні зміни в ній в обох батьків та потомства при дозі 125 ppm.

Окреме дослідження у щурів проводилось з введенням перорально дози 30 /мг/кг та вищих протягом 30 днів, що  змінювало естральний цикл та зменшувало число нормальних фолікулів у незайманих самок. Важко оцінити клінічну значимість цих знахідок. В Європі допустима доза дикофолу у воді становить 1 мг/л.

Інформація щодо впливу на плід:

Дослідження випадок-контроль в певних районах Каліфорнії серед дітей, які проживають в межах 500 метрів від регіонів сільськогосподарського використання диклофолу та ендосульфану виявило асоціацію з аутизмом (співвідношення шансів 6,1, 95% ДІ 2,4-15,3) при впливі препаратів в період ембріонального закриття нервової трубки. Висновки зроблено, виходячи з 8 виявлених випадків при найвищому впливі. Автори проаналізували 249 можливих асоціацій комбінацій пестицидів, терміну впливу та відстані проживання. Ці знахідки потребують незалежного підтвердження.

Застосування препарату під час вигодовування: 

Дикофол виявлявся в грудному молоці людини при дослідженнях  в Китаї, Кореї, Японії. Середня концентрація становила 0,3-9,6 нг/г ліпідів.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дієта з концентрацією дикофолу 5, 25, та 125 частин на мільйон (ppm, parts per million) протягом 10 тижнів не порушувала репродукції та фертильності.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 24.07.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.07.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!