МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДИКОФОЛ

Група/призначення:

Інсектицид хлорорганічний. Використовується в сільському господарстві, людина може контактувати при виробничій діяльності або з навколишнього середовища, де застосовуються пестициди.

В США вже знятий з реєстрації.

Альтернативні назви / синоніми: кельтан.
Діюча речовина: дикофол.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про вплив на людину.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про вплив на людину.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутні детальні та адекватні дані про тестування у тварин. Непідтверджені дослідження повідомляють про асоціацію між дитячим аутизмом та пренатальним впливом ендосульфану (пестицид) та дикофолу.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження в 3-х поколіннях мишей повідомило про зростання частоти вроджених вад при вживанні з харчуванням дикофолу. При пероральному введенні препарату вагітним щурам в дозі 10 мг/кг/день не виявлено підвищення частоти резорбції плодів та зменшення їхньої ваги. Дози до 20 мг/кг/день викликали тільки скелетні аномалії, що відображало емборіотоксичність. Дієта з концентрацією 5, 25, та 125 частин на мільйон (ppm, parts per million) дикофолу протягом 10 тижнів призводила до істотного підвищення рівня дикофолу та його основного метаболіту в сироватці батьків, тканинах плода, грудному молоці та в сироватці відлучених дитинчат. Однак, при цьому не спостерігали впливу дикофолу на виживання або розвиток плодів.  Зростала вага печінки та виявлялись гістологічні зміни в ній в обох батьків та потомства при дозі 125 ppm.

Окреме дослідження у щурів проводилось з введенням перорально дози 30 /мг/кг та вищих протягом 30 днів, що  змінювало естральний цикл та зменшувало число нормальних фолікулів у незайманих самок. Важко оцінити клінічну значимість цих знахідок. В Європі допустима доза дикофолу у воді становить 1 мг/л.

Інформація щодо впливу на плід:

Дослідження випадок-контроль в певних районах Каліфорнії серед дітей, які проживають в межах 500 метрів від регіонів сільськогосподарського використання диклофолу та ендосульфану виявило асоціацію з аутизмом (співвідношення шансів 6,1, 95% ДІ 2,4-15,3) при впливі препаратів в період ембріонального закриття нервової трубки. Висновки зроблено, виходячи з 8 виявлених випадків при найвищому впливі. Автори проаналізували 249 можливих асоціацій комбінацій пестицидів, терміну впливу та відстані проживання. Ці знахідки потребують незалежного підтвердження.

Застосування препарату під час вигодовування: 

Дикофол виявлявся в грудному молоці людини при дослідженнях  в Китаї, Кореї, Японії. Середня концентрація становила 0,3-9,6 нг/г ліпідів.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дієта з концентрацією дикофолу 5, 25, та 125 частин на мільйон (ppm, parts per million) протягом 10 тижнів не порушувала репродукції та фертильності.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 24.07.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.07.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...