МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДІАТЕРМІЯ ТА ВАГІТНІСТЬ

Група/призначення: 

Це метод фізіотерапії, який полягає в нагріванні тканин і органів шляхом проходження через них електричного струму високої частоти (1,0-1,65 МГц) при силі до 2 А і напрузі до 100-150 Вт.

При цьому використовується короткохвильове радіочастотне випромінювання або високочастотні звукові хвилі (див. статтю Ультразвук та вагітність). Це радіочастотний діапазон, як правило, менший від 1000 МГц для забезпечення, головним чином,  глибокого прогрівання. Мікрохвильові печі працюють на частоті близько 2450 МГц і при деяких процедурах діатермії використовуються такі частоти.

Використані одиниці:

  • Герц (Гц, Hz) — одиниця виміру в СІ частоти періодичних процесів (наприклад, коливань). Герц дорівнює одному коливанню (періоду) на секунду.
  • Ампер (А) одиниця вимірювання сили електричного струму в СІ.
  • Ват (Вт, W, watt) — одиниця вимірювання потужності у СІ. Один ват дорівнює потужності, при якій робота в один джоуль здійснюється за одну секунду.
 Альтернативні назви / синоніми:

Діатермія, короткохвильова терапія, мікрохвильова терапія, діатермія при вагітності.

Діюча речовина: електричний струм.
Рекомендації при вагітності: протипоказана.
Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Вплив під час вагітності (короткий висновок):

Діатермія не призначається при вагітності через можливість виникнення місцевої гіпертермії.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

При ряді експериментів вагітних тварин піддали впливу радіочастотного випромінювання різної частоти та інтенсивності. Ранні дослідження були узагальнені у 1977 році. Пізніші дослідження з частотою 27,12 МГц продемонстрували широкий спектр скелетних та вісцеральних аномалій у потомства щурів, які зазнали впливу при вагітності. Ці ефекти були пропорційними до величини нагрівання внутрішніх органів плодів і автори припустили, що аномалії були результатом гіпертермії. Ці ж дослідники виявили, що вплив на вагітних щурів 100 МГц не викликав аномалій плодів, якщо це  не призводило до підвищення температури у матері.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Рев’ю 1987 року повторює висновок попередніх авторів про те, що не очікується підвищення ризиків при вагітності від звичайного впливу радіочастотного опромінення з навколишнього середовища та побуту, але нагрівання тканин при діатермії протипоказане при вагітності.

Доступно кілька повідомлень про використання діатермії в період вагітності. У 1959 році повідомили про такий вплив у 4 жінок при 5 вагітностях (2450 МГц, 100-ватний прилад). Чотири вагітності закінчились народженням здорових дітей, одна – самовільним викиднем. Автори дійшли висновку про безпечність діатермії при вагітності.

При одному з досліджень проводилось опитування жінок-фізіотерапевтів, які працювали з мікрохвильовою діатермією за 6 місяців до вагітності та/або протягом І триместру. В цих жінок виявлено підвищений ризик втрати вагітності, на відміну від тих, які працювали з короткохвильовою діатермією. В одному з коментарів наголошується, що короткохвильова діатермія проникає глибше і мала б призводити до більшої токсичності, чого не продемонстровано при зазначеному вище дослідженні.

Новіше опитування жінок-фізіотерапевтів в Ізраїлі не виявило істотної асоціації між непрямим впливом короткохвильової діатермії та несприятливими результатами вагітності, за винятком підвищення частоти малої ваги новонароджених. Використання діатермічної петлі при інтраепітеліальній неоплазії шийки матки не вплинуло на результати наступних вагітностей в групі 48 жінок.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

У чоловіків.

Дані про лікування гіперплазії передміхурової залози різними режимами нагрівання суперечливі. В експериментальних тварин досліджували несприятливий  вплив мікрохвильового опромінення у самців на продукцію гамет та можливі мутагенні ефекти. Мікрохвильове опромінення не чинило негативного впливу на продукцію сперми та цілісність хромосом, крім тих ефектів, які асоціюються з надмірним нагріванням яєчок.

Опитування серед чоловіків-фізіотерапевтів продемонструвало зростання частоти вроджених вад розвитку серед 4732 дітей, народжених від них. Не виявлено зростання конкретних вроджених вад і загальна частота в цій групі склала тільки 3,7%. Опитування в аналогічній групі медичних працівників в Швеції не продемонструвало зростання частоти вроджених аномалій в дітей цих чоловіків.

У жінок.

Повідомляється про лапароскопічну діатермію яєчників для індукції овуляції у жінок з синдромом полікистозних яєчників. Не виявлено несприятливого впливу при наступних вагітностях.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org)

 

Адаптовано 09.01.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.01.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!