МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДЕЗОГЕСТРЕЛ

Група/призначення:

Гестагени; контрацептиви. Це прогестин, який входить до деяких оральних контрацептивів. Він є менш андрогенний, ніж похідні 19-нортестостерону, які входили до старіших форм. Однак, теоретично андрогенність може асоціюватися з цим препаратом внаслідок зниження секс-зв’язуючого глобуліну, що призводить до підвищення концентрації вільного тестостерону. В комбінації з естрогеном в оральних контрацептивах прогестини, включно з дезогестрелом не мають чистого андрогенного ефекту в більшості жінок. Дезогестрел вивчався в якості чоловічого контрацептиву. Активним метаболітом дезогестрелу є етоногестрел.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: дезогестрел.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації: ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Дезогестрел не слід приймати при вагітності через відсутність користі для матері, ембріону, плода. Відсутні повідомлення, які б пов’язували сам препарат з вродженими вадами розвитку. Лікування в період вагітності може призвести до маскулінізації жіночих геніталій при впливі  з кінця І триместру.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід: відсутня інформація.
Застосування препарату під час вигодовування:

Окреме дослідження з охопленням 42 жінок, які приймали таблетований дезогестрел протягом 7 циклів в період лактації, повідомило про виявлення етоногестрелу в грудному молоці. Також повідомлено про 2 випадки гінекомастії в немовлят, що зазнали такого впливу. Інше дослідження інформує про 4-місячну дитину на грудному вигодовуванні, в якої почався ріст волосся на калитці після вживання мамою дезогестрелу для контрацепції через 3 місяці після пологів. Після відміни препарату волосся зникло, коли немовля досягло віку 11 місяців. Дослідження в 200 жінок з чисто дезогестреловою контрацепцією протягом 6 місяців, починаючи з 6 тижня після пологів не виявило різниці в продукції молока або рості та розвитку немовлят при порівнянні з групою плацебо.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 29.10.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 29.10.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!