Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДЕПРЕСІЯ ТА ВАГІТНІСТЬ

Депресія – серйозний психологічний розлад, від якого нерідко страждає не тільки сам хворий, але і його родина. Депресивні розлади можуть виникнути в будь-якому віці, в будь-якій соціальній групі.

Депресія під час вагітності (короткий висновок):

Ймовірність розвитку депресії для жінок протягом життя становить 10-25%. Найвищий ризик існує в репродуктивному віці. У деяких жінок пусковим механізмом розвитку депресії є вагітність, що пов’язують зі зміною гормонального статусу та стресом. Два дослідження повідомляють про частоту депресії при вагітності на рівні 7-13%.

Інформація щодо впливу на плід:

Деякі дослідження повідомляють про підвищення частоти самовільного переривання вагітності, передчасних пологів, малої ваги при народженні, народження малих для гестаційного віку дітей у випадку нелікованої при вагітності депресії. Одне дослідження повідомляє про підвищену частоту розвитку прееклампсії у жінок з депресією.

Нелікована депресія може також негативно вплинути на подальший розвиток та поведінку дитини.

Окрім того, припинення лікування депресії загрожує рецидивом. Так, вважається, що ризик рецидиву при вагітності в 5 разів вищий, якщо жінка припинила прийом препаратів для лікування депресії при порівнянні з вагітними, які продовжують лікування. Проте ризик рецидиву залишається в будь-якому випадку.

Депресія при вагітності асоціюється зі зловживанням легальними та нелегальними препаратами. Деякі жінки намагаються таким чином лікувати депресію. Однак, зловживання алкоголем та іншими речовинами і препаратами є більш шкідливим, ніж належне лікування депресії. Вживання алкоголю, навіть в невеликій кількості, та паління, а також прийом наркотиків при вагітності пов’язують з негативними наслідками для вагітної та немовляти. Тому депресію слід лікувати призначеними лікарем медичними препаратами.

Більшість антидепресантів не асоціюється з підвищеним ризиком вроджених вад розвитку. При прийомі антидепресантів в ІІІ триместрі у новонароджених можливі дратівливість, порушення сну, порушення частоти дихання та серцебиття. В більшості випадків ці симптоми спостерігаються протягом кількох днів.

Пренатальний нагляд.

Дослідження продемонстрували, що жінки, які страждають психічними захворюваннями, включаючи депресію, нехтують медичним наглядом при вагітності. В цій групі жінок виявлено вищі показники передчасних пологів і смертності немовлят та породілль.

Післяпологова депресія.

Найсерйознішим наслідком нелікованої депресії при вагітності є ризик виникнення післяпологової депресії. Частота післяпологової депресії в загальній популяції становить 5-15% і є вищою у жінок з депресією при вагітності. Припускається, що післяпологова депресія впливає на здатність доглядати дитину та порушує з’язок матері з дитиною, що може мати негативний вплив на розвиток та поведінку дитини.

Депресія під час вигодовування:

Грудне вигодовування покращує здоров’я як матері, так і дитини. Жінки з депресією протягом вагітності можуть вигодовувати немовлят коротший період часу. Таке раннє припинення грудного вигодовування може призвести до повернення симптомів депресії. Якщо жінка здатна продовжувати грудне вигодовування, то прояви захворювання зменшуються і це може навіть попередити післяпологову депресію. Підтримка жінки на ранніх стадіях грудного вигодовування дозволяє їй годувати дитину довший час і є найкращим вибором як для жінки, так і для дитини.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Можливе виникнення депресії на фоні неможливості завагітніти. У всіх пацієнтів з неплідністю є певні симптоми депресії.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Сайт “MotherToBaby a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  3. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.
  4. Сайт “Motherisk: Treating the Mother – Protecting the Unborn” (http://www.motherisk.org/).

 

Адаптовано 21.03.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 26.04.2016 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати