МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КОЛЕСЕВЕЛАМ

Назва англійською мовою:  colesevelam.
Група/призначення: гіполіпідемічні препарати.
Альтернативні назви / синоніми: холестагел, велхол.
Діюча речовина: колесевелам.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини – потенційно токсичний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутні повідомлення про використання ковесевеламу в період вагітності у людини. Також не вивчався вплив препарату на абсорбцію вітамінів та інших нутріцієнтів з шлунково-кишкового тракту у вагітних. Дефіцит жиророзчинних вітамінів (А, D, E, K) є потенційним ускладненням при лікуванні вагітної. Інший препарат цього підкласу – холестирамін – спричиняє дефіцит вітаміну К у матері та плода, що призводило до кровотечі. Для попередження таких наслідків виробник рекомендує приймати перорально вітаміни з вмістом вітаміну К, принаймні, за 4 години до прийому колесевеламу. Зупинка лікування для зниження рівня холестерину на період вагітності не вплине на тривале лікування гіперліпідемії, тому слід припинити вживання препарату на період вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у вагітних щурів та кролів. Дози, які у 50 та 17 разів відповідно перевищували максимальну рекомендовану для людини, виходячи з площі поверхні тіла, не призводили до несприятливих наслідків. Також не виявлено негативного впливу на фертильність у щурів на фоні 50-кратної максимальної дози для людини. У щурів дози, які у понад 30 разів перевищували рекомендовану для людини спричиняли дефіцит вітаміну К та крововиливи.

Інформація щодо впливу на плід:

Колесевелам відноситься до секвестрантів жовчних кислот, який не абсорбується, зв’язує жовчні кислоти для попередження їхньої абсорбції. Покази до призначення наступні: 1) в якості додатку до дієти та фізичних вправ для зниження рівня ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) у дорослих з первинною гіперліпідемією як моно препарат або в комбінації зі статином; 2) для зниження (ЛПНЩ) у хлопців та дівчат після менархе у віці 10-17 років, які є гетерозиготами за геном сімейної гіперхолемтеринемії як монотерапія або в комбінації зі статином після неефективності дієтотерапії; 3) для покращення глікемічного контролю у дорослих з діабетом 2-го типу. Препарат не абсорбується в шлунково-кишковому тракті.

Повідомлення 2012 року описало 5 випадків сімейної гіперхолестеринемії у вагітних за період 2004–2010 років. Колесевелам в дозі 625 мг двічі на день призначили перед вагітності. Дві жінки припинили лікування за 4 тижні до вагітності, а три лікувались протягом вагітності. Всі 5 вагітностей протікали без ускладнень з народженням здорових дітей.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання ковесевеламу в період лактації. Препарат не абсорбується після перорального прийому і, таким чином не впливає на немовля на грудному вигодовуванні. Потенційним ускладненням є дефіцит жиророзчинних вітамінів, особливо вітаміну К, у матері. Це може призвести до нижчої концентрації жиророзчинних вітамінів в грудному молоці, позаяк вони є його природніми складовими.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

В інструкції до препарату зазначено, що якщо жінка приймає пероральні контрацептиви з вмістом етинілестрадіолу та норетиндрону, слід почекати хоча би 4 години після цього і тільки тоді прийняти колесевелам.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  3. База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)” – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK501395/.

 

Адаптовано 01.07.2022 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 01.07.2022 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1440

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!