МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ХЛОРАЛГІДРАТ

Група/призначення:

Седативний, снодійний препарат.

Альтернативні назви / синоніми:

Ноктек, аквахлорал, суппретт.

Діюча речовина: хлоралгідрат.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини: відсутні співставні дані від експериментальних тварин.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про застосування у людини: ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Обмежений досвід застосування у людини при вагітності та відсутність співставних даних від експериментальних тварин не дозволяють адекватно оцінити ембіо-фетальний ризик хлоралгідрату. Проте, виходячи з таких обмежених даних не очікується підвищення частоти вроджених вад розвитку при пренатальному впливі препарату.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Лікування вагітних мишей та щурів 1-5-кратними дозами для людини не призводило до підвищення частоти великих зовнішніх вроджених вад (видимих при огляді) та серцево-судинних вад. Повідомляють про випадок втрати двоплідної вагітності у коня після анестезії хлоралгідратом.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування при вагітності у людини обмежений.

Хлоралгідрат є метаболітом трихлоретанолу. Хлоралгідрат відсутній на фармацевтичному ринку США. Вплив на шкіру може виникати через воду під час прийому душу або плавання в басейні. У 2009 році німецькі дослідники повідомили про використання хлоралгідрату в комбінації з клонідином (антигіпертензивний засіб) для лікування неонатальної абстиненції.

Відсутня інформація про зв’язок між використанням хлоралгідрату та вродженими вадами розвитку. Препарат вводиться в пологах і виявляється в пуповинній крові в концентрації на рівні материнської. Седативні наслідки у немовлят не вивчались.

Спільний перинатальний проект (Collaborative Pеrinatal Project), моніторуючи 50282 пари мати-дитина, ідентифікував 71 випадок впливу хлоралгідрату в І триместрі. В цій групі виявлено 8 немовлят з вродженими вадами розвитку (співвідношення шансів 1,68). Більше того, коли хлоралгідрат комбінували з усіма транквілізаторами та не барбітуратовими седативними препаратами не виявили асоціації з вродженими вадами розвитку (1,13; 95% ДІ 0,88-1,44). Щодо впливу хлоралгідрату в будь-якому терміні вагітності: ідентифіковано 358 випадків, з них у 9 – вроджені вади розвитку (0,98; 95% ДІ 0,45-1,84).

Тривале введення новонародженим седативних доз хлоралгідрату може підвищити ймовірність виникнення гіпербілірубінемії.

Застосування препарату під час вигодовування:

Хлоралгідрат та його активний метаболіт проникають до грудного молока. Пік концентрації – близько 8 мкг/мл – досягається через 45 хвилин після введення ректально дози 1,3 грами. Через 10 годин виявляється тільки слідова концентрація.

Повідомляється про помірну сонливість у немовляти на грудному вигодовуванні, чия мама приймала щовечора 1300 мг дихлоралфеназону. Жінка також отримувала  хлорпромазину 100 мг (антипсихотичний препарат) тричі на день. Дихлоралфеназол метаболізується до трихлоретанолу – активного метаболіту хлоралгідрату. Рівень трихлоретанолу в грудному молоці становив 60-80% від показника в сироватці матері. Розвиток немовляти був нормальним під час впливу препаратів та при спостереженні ще протягом 3 місяців після припинення лікування.

Американська академія педіатрії вважає хлоралгідрат сумісним з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Вплив на самців мишей трихлоретилену (засіб для інгаляційного наркозу) шляхом інгаляції 100 ppm (частин на мільйон, parts  per million) (5,37 мг/л) протягом 1-6 тижнів призводив до продукції сперматозоїдів, які запліднювали на 50% менше яйцеклітин після 2-тижневого впливу. Трихлоретилен в дозах до 100 мг/л не впливав на зв’язування сперматозоїдів з zona pellucida, але рівень  зв’язування знижувався при впливі хлоралгідрату in vitro. Це припускає, що метаболіт хлоралгідрату є відповідальним за несприятливий вплив трихлоретилену на фертильність самців.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 03.01.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 04.01.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!