МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ХЕНОДІОЛ

Група/призначення:

Препарати, які гальмують утворення жовчних конкрементів та полегшують їх виведення з жовчю. Здатність хенодіолу розчиняти жовчні камені пов’язана зі зменшенням утворення холестерину шляхом пригнічення (придушення активності) мікросомального ферменту, що приймає участь в синтезі холестерину.

Альтернативні назви / синоніми:

Хенікс, хенодезоксихолева кислота.

Діюча речовина: хенодезоксихолева кислота.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про застосування у людини; потенційно токсичний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Препарат протипоказаний при вагітності через гепатотоксичність.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Тератогенні дослідження були негативними у мишей, щурів, кролів, хом’яків, бабуїнів. Препарат продемонстрував гепатотоксичність у плодів гризунів та приматів при пренатальному лікуванні. Також відзначали ураження наднирників (великий некроз) та нирок (інтерсиціальні крововиливи) у плодів макак-резус. Теоретично гепатотоксичність хенодіолу у тварин головним чином обумовлена його головним бактеріальним метаболітом – літохолевою кислотою (утворюється в кишечнику під впливом мікрофлори). На відміну від людей, які швидко метаболізують літохолеву кислоту  до нетоксичних сполук, що погано абсорбуються, тварини (кролі, макаки-резус, бабуїни) нездатні утворювати сульфатні кон’югати в повній мірі для детоксикації метаболіту і тому є сприйнятними до впливу на печінку.

Одне дослідження дійшло висновку, що дигідрокси жовчні кислоти, такі як хенодіол, проникають, принаймні, у щурів, від матері до плода. Гепатотоксичність у щурів була залежною від дози, тому, ймовірно, існує безпечна доза.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутній досвід застосування у людини при вагітності.

Хенодезоксихолева кислота – це природна жовчна кислота, одна з двох найважливіших жовчних кислот для людини (інша – холева), які належать до первинних жовчних кислот, що утворюються в гепатоцитах при окисленні холестерину. В жовчному міхурі присутня  головним чином  у вигляді кон’югатів з гліцином та таурином.

Оскільки досвід застосування при вагітності відсутній, невідомою є безпечна для вагітних доза хенодіолу.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про застосування в період лактації у людини.

Хоча хенодезоксихолева кислота є нормальним компонентом грудного молока людини, відсутня інформація про вплив на немовля в період вигодовування. Доступні дані недостатні для визначення наявності зв’язку цієї сполуки та частотою жовтяниці.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Відсутня інформація. Обмежене тестування у щурів не продемонструвало несприятливого впливу на фертильність самок та самців.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 02.01.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 03.01.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!