МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КАСПОФУНГІН

Назва англійською мовою:  caspofungin.
Група/призначення: протигрибковий препарат.
Альтернативні назви / синоніми: кансидаз.
Діюча речовина: каспофунгін.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про використання у людини – дані від експериментальних тварин припускають ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутні повідомлення про використання каспофунгіну в період вагітності у людини. Рев’ю 2003 року також не наводить такої інформації. Дані від експериментальних тварин припускають ризик, особливо у випадку впливу в І триместрі. Проте відсутність досвіду застосування у людини не дозволяє належним чином оцінити ембріо/фетальний ризик. Препарат протипоказаний в І триместрі.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. У щурів дози, які спричиняють вплив на рівні отримуваного у людини на фоні дози 70 мг, продемонстрували ембріотоксичність, яка проявлялась резорбцією та периімплантаціними втратами. Інші наслідки включали неповну осифікацію черепа та тулуба і підвищення частоти шийних ребер. Препарат також був ембріотоксичним у кролів, викликаючи резорбції на фоні доз, подібних до використовуваних у людини. Крім цього відмічали неповну оссифікацію таранної/п’яткової кісток у кролів. Препарат проникає через плаценту в обох видів тварин і визначається у плазмі плоду.

Інформація щодо впливу на плід:

Каспофунгін пригнічує синтез глюкану, невід’ємного компоненту клітинної стінки грибка. Це перший препарат цього класу. Каспофунгін є напівсинтетичним ліпопептидом (ехінокандин), який синтезують з продукту бродіння грибу Glarea lozoyensis. Препарат схвалений для лікування інфекції, викликаної Candida та інвазивного аспергильозу у пацієнтів, які не можуть отримувати інші протигрибкові препарати. Препарат щільно зв’язується з альбуміном (97%). Плазмовий кліренс каспофунгіну в основному відбувається в результаті розподілу, а не шляхом виведення або метаболізму. Період напіввиведення γ-фази становить 40–50 годин.

Невідомо, чи каспофунгін проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага та щільне зв’язування з білками плазми обмежуватиме кількість, яка може проникнути до плоду, проте тривалий період напіввиведення β-фази робить препарат доступним для трансферу.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання каспофунгіну в період лактації у людини. Молекулярна вага та щільне  зв’язування з білками плазми обмежуватиме кількість, яка може проникнути до грудного молока, проте тривалий період напіввиведення β-фази робить препарат доступним для екскреції.

Наслідки такого впливу на немовля на грудному вигодовуванні невідомі. Інші протигрибкові препарати, такі як флуконазол і кетоконазол у 2001 році Aмериканською академією педіатрії були класифіковані як сумісні з грудним вигодовуванням. Тому ризик при використанні каспофунгіну видається низьким і грудне вигодовування дозволене. Немовлят слід моніторувати щодо симптомів гістамінового вивільнення, таких як висипка, набряк обличчя, свербіж, шлунково-кишкові ускладнення. Препарат відносно безпечно призначається внутрішньовенно немовлятам від віку 3 місяців. Будь-яка кількість препарату, яка абсорбується з грудного молока, є набагато меншою від рекомендованої дози для дитини.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)” – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK501784/.

 

Адаптовано 31.03.2022 р.:
Еріка Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 31.03.2022 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!