МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ВУГЛЕКИСЛИЙ ГАЗ ТА ВАГІТНІСТЬ

Вуглекислий газ є природною складовою атмосфери, продуктом спалювання викопного палива. Він має парникові властивості, тобто сприяє утриманню тепла на поверхні Землі і вносить основний вклад у глобальне потепління. COє побічним продуктом дихання, також утворюється при спалюванні сигаретного диму. Затверділий діоксид вуглецю (сухий лід) переходить у газоподібний стан, минаючи рідку фазу.

Токсична дія вуглекислого газу виявляється при його вмісті в повітрі 3-4% і полягає в подразненні дихальних шляхів, запамороченні, головному болі, шумі у вухах, психічному збудженні, непритомному стані.

Гіперкапнія – це патологічний стан, який спричинює надмірна кількість CO2 в крові; отруєння вуглекислим газом. Іноді може супроводжувати гіпоксію*.

*Гіпоксія,  або кисневе голодування – це патологічний стан, під час якого тканини і органи недостатньо насичуються киснем або кисню достатньо, але він не засвоюється тканинами.

Альтернативні назви / синоніми:

Діоксид вуглецю, оксид карбону, СО₂, сухий лід,

Діюча речовина:  вуглекислий газ.
Рекомендації при вагітності:

Уникнення високих концентрацій вуглекислого газу.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Вплив під час вагітності (короткий висновок):

В експериментальних тварин вуглекислий газ у вигляді інгаляцій вагітним може порушувати розвиток ембріона. Інформація про вплив на людину в період вагітності відсутня.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження можливих репродуктивних наслідків надмірного впливу вуглекислого газу в деяких випадках ускладнюються наявністю дефіциту кисню (гіпоксії), що незалежно впливає на розвиток ембріону. Коли вагітні щури інгаляційно отримували вуглекислий газ (концентрація 3%) у потомства виявляли вади серця. В іншому дослідженні потомство вагітних щурів з пренатальним впливом до 30% вуглекислого газу мали порушення розвитку зубів. У вагітних щурів вплив концентрації 10% асоціювався з підвищенням частоти дефектів хребців у потомства, а концентрації 8% протягом кількох днів на пізніх термінах вагітності – до  прискорення дозрівання легень у плодів, що узгоджується із збільшенням дихальних зусиль плодів, індукованих гіперкапнією у матері.

Концентрації вуглекислого газу, які використовувались в експериментах на тваринах, зазначених вище, набагато більші за ті, які зазвичай зустрічаються в навколишньому середовищі.

Інформація щодо впливу на плід:

Як і монооксид вуглецю (чадний газ), діоксид вуглецю (вуглекислий газ) може загрожувати ненародженій дитині, якщо вагітна зазнала впливу в концентрації, достатній для спричинення непритомності. Дослідники вивчали індукцію дихальних рухів плода шляхом інгаляції 3% вуглекислого газу як допоміжний засіб для прогнозування передчасних пологів. Дослідження за допомогою доплера припускає, що вплив 3% вуглекислого газу призводить до селективного зменшення циркуляторного опору в головному мозку плода.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Діоксид вуглецю та бікарбонат натрію, його іонна форма у водних розчинах є компонентами виділення жіночих статевих шляхів, особливо фаллопієвих труб. При фізіологічних концентраціях (25 mM NaHCO3:5% CO2), вони, як вважається, відіграють певну роль в гіперактивації сперми та капацитації**. При дуже високих концентраціях діоксид вуглецю зворотно іммобілізує сперматозоїди, що використовується при процедурі штучного запліднення ІКСІ (ін’єкція сперматозоїда в яйцеклітину (ICSI) (див. статтю Допоміжні репродуктивні технології та вагітність).

**Капацитація – набування сперматозоїдами ссавців здатності до проникнення через оболонку в яйцеклітину. Здійснюється в статевих шляхах самки під впливом секретів, які виробляються стінками яйцепроводів та матки.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 16.01.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 16.01.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!