МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БУТОКОНАЗОЛ

Група/призначення:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування в гінекології. Похідні імідазолу.

Альтернативні назви/синоніми:

Фемстат (бутоконазолу нітрат), гінофорт (вагінальний крем).

Діюча речовина: бутоконазол.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Виходячи з даних від експериментальних тварин не очікується, що вагінальне застосування бутоконазолу підвищуватиме ризик вроджених вад розвитку. Обмежений досвід застосування у людини також свідчить про низький ризик.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Згідно з інструкцією до препарату пероральне введення не продемонструвало несприятливого впливу на фертильність у щурів при дозі 100 мг/кг/день та кролів – 30 мг/кг/день. При лікуванні вагітних щурів шляхом вагінального введення дози 6 мг/кг/день не виявлено несприятливого впливу на розвиток плодів, хоча відзначали резорбцію та зменшення кількості потомства. Пероральні дози на рівні 100 мг/кг/день асоціювались з материнською токсичністю у щурів та з підвищенням частоти вад розвитку у плодів, а саме дефектів передньої черевної стінки та розщілини піднебіння. Введення вагітним кролям бутоконазолу в дозі 150 мг/кг продемонструвало материнську токсичність без несприятливих наслідків для плода.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Опубліковані повідомлення посилаються на два дослідження, які порівнювали використання бутоконазолу та інших імідазолів щодо ефективності у вагітних та не вагітних жінок. Не повідомляється про несприятливі наслідки у немовлят, які зазнали пренатального впливу.

Приблизно 5,5% вагінальної дози проникає до системного кровотоку з досягненням піку концентрації на 24 годині. Відсутні дані про проникнення препарату через плаценту, але його молекулярна вага це припускає.

Відсутні опубліковані повідомлення про використання бутоконазолу в І триместрі, однак, він є одним з кількох препаратів, схвалених для лікування вульвовагінальної грибкової інфекції в ІІ та ІІІ триместрах. В такому випадку рекомендовано призначати лікування на 2 тижні.

В моніторинговому дослідженні Michigan Medicaid Recipients, яке охопило 229101 завершену вагітність в період між 1985 та 1992 роками, виявлено 444 новонароджені, які зазнали впливу бутоконазолу (вагінальне застосування) в І триместрі. Зареєстровано 116 (3,6%) великих вроджених вад розвитку при очікуваних 17. Специфічні дані доступні для 6 категорій вроджених вад (виявлені/очікувані): серцево-судинної системи – 4/4; полідактилії – 0/0,5; розщілини хребта – 1/0; орофаціальних розщілин – 0/1; редукційних вад кінцівок – 0 /1; гіпоспадії – 0/1. Ці дані не підтримують асоціації між вагінальним застосуванням препарату та вродженими вадами.

Клінічні випробування у вагітних в ІІ та ІІІ триместрах не продемонстрували несприятливого впливу на результати вагітностей та стан дітей.

Застосування препарату під час вигодовування:

Рев’ю 2014 року щодо застосування бутоконазолу зазначає його низьке системне всмоктування при місцевому застосуванні і, відповідно, низький ризик для немовлят, які знаходяться на грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 15.02.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 16.02.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!