МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БУСЕРЕЛІН

Група/призначення:

Протипухлинний препарат, аналог гонадотропін-релізинг гормону. Це агоніст гонадотропін-релізинг гормону, який використовується в лікуванні ендометріозу і раку простати. Препарат також використовується в протоколі стимуляції яєчників для екстракорпорального запліднення.

Альтернативні назви / синоніми:

Профакт, рецептал, супрекур, супрефакт.

Діюча речовина: бусерелін.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні покази для призначення при вагітності.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Виходячи з даних від експериментальних тварин та досвіду застосування у людини, випадковий прийом бусереліну в період вагітності не підвищує ризику вроджених вад розвитку.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження у вагітних мишей не продемонстрували підвищення частоти великих вроджених вад в дозах до 10 мг/кг/день, хоча на фоні дози 1 мкг/кг/день спостерігали підвищення частоти скелетних варіацій та тривалості пологів і підвищення частоти мертвонароджень. Вплив при лактації не призводив до несприятливих наслідків. Лікування вагітних кролів викликало підвищення частоти резорбцій на фоні дози 1 мкг/кг/день або вищих, але не підвищення частоти вроджених вад. Призначення 100 мкг бусереліну мавпам на ранніх термінах вагітності, а далі 2,5 мкг/годину протягом 11 днів не впливало на результати вагітності. У щурів використання бусереліну при фертилізації in vitro не спричиняло підвищення частоти мальформацій.

Інформація щодо впливу на плід:

Доступна інформація про понад 200 вагітностей з впливом бусереліну на ранніх термінах. Не відзначено підвищення частоти вроджених вад загалом. Частота спонтанних абортів та ектопічних вагітностей була на очікуваному рівні.

Повідомлення 1991 року описало комбінацію дефекту передньої черевної стінки, дефекту нервової трубки, аномалій кінцівок у плода, мама якого лікувалась різними препаратами, включно з бусереліном в процедурі екстракорпорального дослідження. Цей випадок не встановив причинно-наслідкового зв’язку між бусереліном і аномаліями в плоду.

Застосування препарату під час вигодовування:

При введенні новонародженому хлопчику 35 мг бусереліну перорально разом з грудним молоком відзначали невелике транзиторне підвищення лютеїнізуючого гормону в сечі, що припускає пероральну активність в цій віковій групі. Відсутня інформація про можливі несприятливі наслідки бусуруліну в немовлят на грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Аналоги гонадотропін-релізинг гормону тимчасово даун-регулюють рецептор цього гормону в гіпофізі, що призводить до гіпогонадизму у чоловіків і жінок. У чоловіків, лікованих з приводу раку простати гістологія яєчок нормалізувалась після припинення лікування бусереліном.

Аналог гонадотропін-релізинг гормону використовується для пригнічення функції яєчок під час хіміотерапії у спробі упередити передчасну недостатність яєчників. Мета-аналіз припустив, що таке лікування може успішно попередити недостатність яєчників, але терапія аналогом гонадотропін-релізинг гормону не покращує показників вагітності після лікування.

Проаналізовано ризик при випадковій вагітності у жінок при використанні аналогу гонадотропін-релізинг гормону в протоколі екстракорпорального запліднення. У 2670 циклах завагітніли 25 жінок (0,9% циклів), з них 3 завершились до клінічними абортами (12%), 22 народженням живих дітей. Порівняння цих та інших опублікованих даних припустило, що призначення цих препаратів в лютеїнові фазі не впливають несприятливо на результати вагітностей.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Cahill DJ, Fountain SA, Fox R, Fleming CF, Brinsden PR, Hull MG. Outcome of inadvertent administration of a gonadotrophin-releasing hormone agonist (buserelin) in early pregnancy. Hum Reprod. 1994 Jul;9(7):1243-6. PubMed PMID: 7962425.

 

Адаптовано 27.04.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 28.04.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!