Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БРОМФЕНІРАМІН

Група/призначення:

Антигістамінний препарат, Н1-блокатор.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: бромфенірамін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; відсутні співставні дані від експериментальних тварин.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Антигістамінні препарати в цілому визнані сумісними з вагітністю.

Одне епідеміологічне дослідження асоціює прийом антигістамінних препаратів як групи протягом останніх двох тижнів вагітності з ретролентальною фіброплазією* у недоношених немовлят.

*Ретролентальна фіброплазія – вроджена патологія ока, яка є наслідком порушення регресу первинного склистого тіла.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 50282 пари мати-дитина, в 65 випадках приймався бромфенірамін в І триместрі. Виходячи з 10 випадків вроджених вад, виявлено статистично значиму асоціацію з препаратом (р<0,01), чого не спостерігалось при вживанні інших антигістамінних препаратів. 412 жінок приймали бромфенірамін в будь-якому терміні вагітності. В цій групі не виявлено асоціації з вродженими вадами.

Частота  ретролентальної фіброплазії у недоношених немовлят, які отримували антигістамінні препарати останні 2 тижні вагітності склала 22% (19 з 86-ти) проти 11% (324 з 2940) у немовлят, які не зазнали впливу в цей термін вагітності.

При новішому дослідженні тератологічної інформаційної служби частота великих вад не була підвищеною серед дітей 34 жінок, які приймали бромфенірамін в І триместрі. Контрольною групою служили жінки з впливом дименгідраміну (антигістамінний препарат).

Дослідження проекту щодо попередження вроджених вад (National Birth Defects Prevention Study) повідомляє про слабкі асоціації між розщілиною губи/піднебіння і розщілиною хребта та повідомленнями матерів про прийом феніраміну (антигістамінний препарат) за місяць до вагітності та протягом І триместру.

Застосування препарату під час вигодовування:

Повідомляється про 3-місячну дитину на грудному вигодовуванні, яка стала дратівливою, надмірно кричала, погано спала після того як мама почала приймати препарат, який містив 6 мг дексбромфеніраміну та 120 мг d-ізоефедрину. Симптоми самостійно зникли через 12 годин після припинення грудного вигодовування.

Незважаючи на такі несприятливі наслідки, американська академія педіатрії класифікує таку комбінацію препаратів як зазвичай сумісну з грудним вигодовуванням.

Дослідження у жінок, які приймали антигістамінні препарати від сезонної алергії  або застуди в період лактації, відзначали дратівливість, сонливість, скорочення сну у 22,6% немовлят. Про вплив окремих препаратів не повідомляється. Жоден з побічних ефектів не був настільки вираженим, щоб мама зверталась за медичною допомогою. При іншому дослідженні цих же авторів 9,4% матерів, які приймали антигістамінні препарати  повідомили про мінімальні реакції у новонароджених, які не потребували медичної допомоги. Найчастіше зустрічалась дратівливість (6 з 8 повідомлень).

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 29.02.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 04.03.2015 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати