МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БЕДАКВІЛІН

Назва англійською мовою: bedaquiline.
Група/призначення: протитуберкульозний препарат.
Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: бедаквілін.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; потенційно токсичний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про використання бедаквіліну в період вагітності у людини. Дані від експериментальних тварин припускають низький ризик, проте відсутність досвіду використання у людини не дозволяє коректно оцінити ембріо-фетальний ризик. Туберкульоз є важким захворюванням і у випадку лікування жінки бедаквіліном не слід відміняти цю терапію з настанням вагітності. У 2013 році CDC зазначено, що бедаквілін може розглядатись в період вагітності у випадку мультирезистентного туберкульозу, якщо інші варіанти обмежені.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів і кролів без виявлення несприятливого впливу на плід. У щурів експозиція в плазмі вдвічі перевищувала відповідний показник у людини (в кролів нижча). Бедаквілін не продемонстрував мутагенності чи кластогенності в різних дослідженнях. Препарат також не впливав на фертильність у самців і самок щурів.

Інформація щодо впливу на плід:

Бедаквілін фумарат є пероральним діарілхіноліновим антибактеріальним препаратом. Призначається у складі комбінованої терапії в дорослих (від 18 років) з легеневим мультирезистентним туберкульозом.

Препарат метаболізується до неактивного метаболіту (М2), рівень зв’язування з білками плазми становить >99,9%, середній період напіввиведення основної сполуки та метаболіту складає приблизно 5,5 місяців, відображаючи повільне виведення з периферичних тканин.

Невідомо, чи препарат або М2 проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага та дуже довгий період напіввиведеня основної сполуки та М2 припускають такий трансфер, який буде обмежуватись високим рівнем зв’язування з білками.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання бедаквіліну в період лактації у людини. Молекулярна вага та дуже довгий період напіввиведення основної сполуки та М2 припускають екскрецію до грудного молока, яка обмежуватиметься високим рівнем зв’язування з білками плазми.

У невагітних дорослих найчастішими побічними реакціями є нудота, артралгія, головний біль, кровохаркання, грудний біль. Тому, якщо жінка отримує таке лікування в період грудного вигодовування, немовля слід моніторувати на предмет подібних ефектів.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)” – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK540691/.

 

Адаптовано 16.09.2021 р.:
Еріка Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 16.09.2021 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!