МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

АЗТРЕОНАМ

Група/призначення:

 Антибіотик монобактам. Це моноциклічний синтетичний бактерицидний бета-лактамний антибіотик, з вибірковим спектром дії проти аеробних грамнегативних бактерій, призначений для парентарального введення.

Альтернативні назви / синоніми: азактам.
Діюча речовина: азтреонам.
Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація про застосування у людини; дані, отримані в експериментальних тварин передбачають низький ризик.

Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

У щурів при введенні при вагітності не підвищує ризик несприятливого результату вагітності. Дані про застосування у людини відсутні, проте вважається, що якщо лікування азтреонамом було розпочато, то не слід припиняти його при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

В період від середини вагітності і до пологів препарат проникає через плаценту у щурів, овець та людини, хоча одна з груп дослідників повідомила про виявлення певної концентрації препарату в тканинах плоду людини в ранніх термінах вагітності, а інші виявили препарат в сироватці плоду та амніотичній рідині після однократної дози в період від 2 до 8 годин до переривання вагітності. Дослідження у щурів при дозі до 750 мг/кг, яка в 5 раз перевищує максимальну для людини, не виявили несприятливого впливу на результат вагітностей, в тому числі і на розвиток плоду.

Інформація щодо впливу на плід:

Практично відсутня інформація.

Повідомлення 1994 року щодо фармакокінетики азтреонаму описує 11 жінок, які отримували його в дозі 2 г кожні 8 годин, всього 5 доз. Термін вагітності від 12 до 34 тижнів, в середньому 24,4 тижні. Препарат елімінувався швидше, ніж у невагітних жінок. Результати вагітностей в цьому повідомленні не зазначені.

Застосування препарату під час вигодовування:

Азтреонам виявляється в молоці щурів. У грудному молоці жінок, що приймають препарат, він визначається в концентрації, меншій за 1% від концентрації в сироватці матері. Американська академія педіатрії вважає азтреонам сумісним з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 13.07.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...