МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АЗТРЕОНАМ

Група/призначення:

 Антибіотик монобактам. Це моноциклічний синтетичний бактерицидний бета-лактамний антибіотик, з вибірковим спектром дії проти аеробних грамнегативних бактерій, призначений для парентарального введення.

Альтернативні назви / синоніми: азактам.
Діюча речовина: азтреонам.
Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація про застосування у людини; дані, отримані в експериментальних тварин передбачають низький ризик.

Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

У щурів при введенні при вагітності не підвищує ризик несприятливого результату вагітності. Дані про застосування у людини відсутні, проте вважається, що якщо лікування азтреонамом було розпочато, то не слід припиняти його при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

В період від середини вагітності і до пологів препарат проникає через плаценту у щурів, овець та людини, хоча одна з груп дослідників повідомила про виявлення певної концентрації препарату в тканинах плоду людини в ранніх термінах вагітності, а інші виявили препарат в сироватці плоду та амніотичній рідині після однократної дози в період від 2 до 8 годин до переривання вагітності. Дослідження у щурів при дозі до 750 мг/кг, яка в 5 раз перевищує максимальну для людини, не виявили несприятливого впливу на результат вагітностей, в тому числі і на розвиток плоду.

Інформація щодо впливу на плід:

Практично відсутня інформація.

Повідомлення 1994 року щодо фармакокінетики азтреонаму описує 11 жінок, які отримували його в дозі 2 г кожні 8 годин, всього 5 доз. Термін вагітності від 12 до 34 тижнів, в середньому 24,4 тижні. Препарат елімінувався швидше, ніж у невагітних жінок. Результати вагітностей в цьому повідомленні не зазначені.

Застосування препарату під час вигодовування:

Азтреонам виявляється в молоці щурів. У грудному молоці жінок, що приймають препарат, він визначається в концентрації, меншій за 1% від концентрації в сироватці матері. Американська академія педіатрії вважає азтреонам сумісним з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 13.07.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!