МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АТОСИБАН

Група/призначення:  

Гінекологічні препарати; засоби, які стимулюють мускулатуру матки. Це синтетичний пептид, який, зв’язуючись з рецепторами окситоцину, знижує частоту маткових скорочень і тонус міометрію, призводячи до пригнічення скоротності матки; також зв’язується з рецепторами вазопресину, у такий спосіб пригнічуючи ефект вазопресину; у разі розвитку передчасних пологів, атосибан у рекомендованих дозах пригнічує скорочення матки й забезпечує матці функціональний спокій.

Покази: уповільнення пологової діяльності при загрозі передчасних пологів у зазначених в інструкції до препарату випадках.

У 1998 році консультативна група FDA проголосувала проти використання атосибану для лікування передчасних пологів. Атосибан був затверджений в Європі та Канаді в якості токолітичного* препарту.

*Токоліз – гальмування пологових перейм при гострій внутрішньоматковій асфіксії, іммобілізація матки перед кесаревим розтином, перед поворотом плода з поперечного положення, при пролапсі пуповини, при ускладненій пологовій діяльності. Як екстрений захід при передчасних пологах перед доставкою вагітної до лікарні.

Альтернативні назви / синоніми: трактоцил.
Діюча речовина: атосибан.
Рекомендації при вагітності:

Cумісний  – для попередження передчасних пологів.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація, може порушувати лактацію.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про використання атосибану на ранніх термінах вагітності. Застосування для попередження передчасних пологів не асоціюється з несприятливими результатами для немовлят.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Призначення вагітним вівцям не асоціювалось з порушеннями показників рН, рО₂ чи рСО₂ у плодів. Препарат не визначався в крові плодів (концентрація нижча за рівень визначення).

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Невеликі дослідження з початку 1990 років та фармакокінетичні випробування атосибану для попередження передчасних пологів не продемонстрували несприятливого впливу на плід. Додаткове дослідження в групі 7 вагітних виявило атосибан у венах пуповини на рівні 8% від материнського (венозного). Кислотно-лужний стан та спостереження протягом року за немовлятами не продемонструвало асоційованих з препаратом порушень.

Згідно з даними, доступними для панелі [інформаційної] FDA, які були більш комплексними/всеохоплюючими за опубліковані повідомлення, 9 плодів чи новонароджених померли після впливу атосибану при порівнянні з одним випадком в групі плацебо. Ця різниця стурбувала членів консультативної групи FDA. Вони також не були переконаними, що атосибан був ефективним для попередження передчасних пологів. Оскільки вазопресин може відігравати роль в гомеостатичній відповіді на стрес у плода, а атосибан блокує рецептори вазопресину, існує стурбованість відносно порушення фізіологічної відповіді плода на інсульт. Новіші клінічні дослідження з атосибаном виявили переваги ефективності над плацебо та в порівнянні з ритодрином (бета-адреноміметик) – менше побічних кардіоваскулярних ефектів, ніж в останнього препарату. Було припущено, що смертність немовлят при клінічних дослідженнях була більше пов’язана з гестаційним віком, коли почалось лікування, аніж із самим лікуванням. Згодом кілька рандомізованих досліджень повідомили, що атосибан був порівняльним або навіть більш ефективним у затримці пологів в порівнянні з плацебо або іншими токолітиками з меншою кількістю побічних ефектів. Одне з цих повідомлень інформує про використання атосибану в терміні 18-24 тижнів вагітності. Повідомлення з Тайваню свідчить про безпечне використання препарату в якості токолітика в терміні 15 тижнів вагітності.  Жодне з клінічних досліджень не виявило, що використання атосибану покращувало результати вагітностей щодо немовлят, які зазнали впливу препарату, що деякі автори вважають критичним показником для затвердження FDA. В Нідерландах проводиться клінічне дослідження з порівняння ефективності атосибану та ніфедипіну (блокатор кальцієвих каналів) в лікуванні передчасних пологів.

Застосування препарату під час вигодовування:

Оскільки атосибан блокує ефекти окситоцину, він може порушувати лактацію. Такі наслідки вивчали у молочних корів та щурів.

Відсутня інформація про використання у людини.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 05.06.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 06.06.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!