МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АПРАКЛОНІДИН

Група/призначення:

Офтальмологічний препарат; симпатоміметик. Апраклонідин (4-аміноклонідин) – гідрофільний аналог клонідину.

Апраклонідин є селективним альфа-адренергічним агоністом, призначається для контролю та попередження післяопераційного підвищення очного тиску, що виникає після трабеклопластики аргоновим лазером, іридотомії аргоновим лазером або задньої капсулотомії.

Іопідин (апраклонідину гідрохлорид) використовується для зниження очного тиску. Він є менш ліпофільним, аніж клонідин, тому, як вважається, з меншою ймовірністю викликає ефекти з боку центральної нервової системи.

Альтернативні назви / синоніми: іопідін.
Діюча речовина: апраклонідин.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутні повідомлення про використання апраклонідину офтальмологічного розчину при вагітності у людини. Кількість препарату, яка потрапляє до системної циркуляції та проникає до ембріону/плода, невідома. Однак, механізм дії припускає, що вплив на ембріон/плід є, ймовірно, клінічно незначимим.

Для зменшення кількості препарату, яка б досягла системної циркуляції (при вагітності та лактації), рекомендовано натиснути на слізний канал в кутику ока, принаймні, на 1 хвилину, а потім видалити зайву кількість, яка не всмокталась.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження з пероральними дозами проводились у щурів та кролів. У щурів дози, які у 15 разів перевищували максимальну рекомендовану для людини, спричиняли материнську токсичність. У кролів до ембріоцидного ефекту призводили 150-кратні максимальній рекомендованій для людини дози. Дослідження щодо карциногенезу, мутагенезу, порушень фертильності були негативними у щурів.

Препарат не викликав хромосомних аберацій при культивуванні клітин яєчників китайських хом’ячків.

Інформація щодо впливу на плід:

Невідомо, чи апраклонідин проникає через плаценту у людини, молекулярна вага це припускає, але невідомо, яка кількість препарату проникає до системної циркуляції, немає інформації і про інші показники, як от рівень зв’язування з білками плазми, метаболізм, період напіввиведення.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання апраклонідину офтальмологічного при лактації у людини. Молекулярна вага препарату припускає проникнення його до грудного молока, але невідомо, яка кількість потрапляє до системної циркуляції.

Виробник не зазначає найчастіших несприятливих наслідків у дорослих, але при дослідженнях описані реакції із залученням кількох систем.

Рекомендовано використовували вищеописану маніпуляцію (для зменшення кількості препарату, яка б досягла системної циркуляції, рекомендовано натиснути на слізний канал в кутику ока, принаймні, на 1 хвилину, а потім видалити зайву кількість, яка не всмокталась). Новонароджених на грудному вигодовуванні слід моніторувати на предмет поведінкових змін.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 10.01.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.01.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!