МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АНТИМАЛЯРІЙНІ ПРЕПАРАТИ

Група/призначення

Препарати для лікування малярії.

Маляріяінфекційне захворювання, викликане малярійним плазмодієм, передається людині через укуси комарів роду Anopheles. Перебіг хвороби супроводжується гарячкою, ознобом, потом, спленомегалією, гепатомегалією, анемією, характеризується хронічним перебігом з можливістю рецидивів.

Антималярійні препарати застосовуються при вагітності для профілактики і лікування малярії та лікування системного червоного вовчака  та інших ревматологічних захворювань. Користь від лікування перевищує потенційний ризик від дії препаратів. CDC створено сайт з інформацією щодо профілактики малярії у вагітних.

Альтернативні назви / синоніми:

Протималярійні препарати.

Перелік препаратів: хінідин, хінін, хлорохін, піріметамін, галофантрин, гідроксихлорохін, мефлохін, прімахін, артесунат, прогуаніл

Комбіновані препарати: малопрім (піріметамін та дапсон (препарат для лікування лепри); фансідар (сульфадоксину 500 мг (сульфаніламід) та піріметаміну 25 мг.

Рекомендації при вагітності:

Сумісні; користь для матері перевищує ризик для плода.

Рекомендації при лактації:

Див. статті про окремі препарати, дані про застосування у людини обмежені; ймовірно сумісні.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Побоювання з приводу застосування антималярійних препаратів під час вагітності переважені користю лікування та можливою шкодою для плода від малярійної інфекції або рецидивів системного червоного вовчака. При вагітності попередній імунітет та утворення антитіл пригнічуються, резистентність до малярії може знижуватися і важкість перебігу захворювання зростає. У першовагітних інфекція перебігає важче, особливо в ІІ триместрі. Рівень паразитемії зворотно пропорційний порядковому номеру вагітності, тобто, при першій вагітності ризик виникнення захворювання вищий, ніж при наступних. Це свідчить в тому числі і про те, що анти-адгезивні антитіла, сформовані при попередніх вагітностях, захищають жінку від малярійної інфекції при наступних вагітностях.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Хлорохін є препаратом вибору для профілактики та лікування чутливої до нього малярійної інфекції при вагітності. Вагітним, які подорожують в ендемічних по малярії регіонах  радять виконувати сучасні рекомендації для уникнення зараження малярією і приймати для попередження  хлорохін, якщо він є ефективним в цьому регіоні (не має резистентності збудника).

У 2014 році CDC порекомендував вживати мефлохін для профілактики малярії при резистентності до хлорохіну.

Рев’ю 2015 року дійшло висновку, що внутрішньовенне введення артесунату є безпечнішим та ефективнішим за внутрішньовенно призначений хінін у вагітних з важкою малярією. Вплив артесунату в І триместрі не призводить до зростання частоти самовільного переривання вагітності, мертвонароджень та вроджених вад розвитку.

У 2010 році ВООЗ рекомендувала для лікування важкої малярії при вагітності хінін, або артесунат. Однак, у 2015 році також змінила рекомендації на користь артесунату.

Повідомляється про 38 жінок, у плодів яких виявлено розщілину хребта (spina bifida cystica) і була припущена залежність вади від прийому антималярійних препаратів на ранніх термінах вагітності. Інформацію про лікування отримали на основі самоповідомлень жінок, багато з яких не знали про вагітність до кінця І триместру і, ймовірно, не приймали до вагітності вітамінів та фолієвої кислоти.

Гідрохлорхінон призначається для контролю системного червоного вовчака, оскільки вважається, що йому притаманні імуномодуляторна, протизапальна та  антитромбоцитарна дії.  Інші протималярійні препарати також призначаються (хлорохін, мефлохін). Асоціація між відміною антималярійних препаратів та загостреннями системного червоного вовчака продемонстрована, принаймні, при 2 дослідженнях. Повільне виведення цих препаратів затримує початок загострення і деякі клініцисти припиняють лікування при вагітності, хоча повідомляється про кілька успішних вагітностей з прийомом гідрохлорохіну. Як і при лікуванні малярії, деякі клініцисти вважають ризик для матері та плода при нелікованому  системному червоному вовчаку вищим від того, який, можливо, існує при прийомі антималярійних препаратів.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Сайт “MotherToBaby – a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 16.05.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 17.05.2016 р


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!