МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АМІДОПІРИН

Група/призначення:

Нестероїдний протизапальний засіб, має виражену знеболюючу, жарознижуючу, протизапальну, протиревматичну дію.

Альтернативні назви / синоніми:

Амідозон, амідофебрін, амідазофен, аламідон, амідофен, пірадон, амідопіразолін, пірамін, амінопіразолін, дімапірин, анеуксол, піразорін, стелламідон, анафебрін, діпірин, диметил-аміно-феназон, пірамон, амінофеназон, новамідон, пірамідон, диметиламін-антипірин, піразон, дінапірин.

Амідопірин також входить до складу комбінованих препаратів: авамігран, реопірин, пенталгін, темінал, теофедрин, фенальгін, піранал, пірамінал, повомігрофен, пірафен, пиркофен, амізол, пірамеїн.

Діюча речовина: амідопірин.
Рекомендації при вагітності:

Протипоказаний згідно з інструкцією до препарату.

Рекомендації при лактації:

Протипоказаний згідно з інструкцією до препарату.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Результати експериментальних  даних у тварин щодо токсичності є суперечливими. Відсутня інформація про застосування у людини, оскільки клінічне застосування препарату є обмеженим через  гематотоксичність – агранулоцитоз.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Призначення амідопірину вагітним мишам в дозі 200 мг/кг/день викликало розвиток вроджених вад у потомства, особливо омфалоцеле, клишоногість, дивний хвіст. Одночасне призначення барбіталу або фенобарбіталу підсилює тератогенний ефект амідопірину. Індукція печінкових ферментів барбітуратами може спричиняти підвищену активність амідопірину. За деякими спостереженнями тератогенність препарату у мишей залежала від штаму та генотипу ембріона, тобто, ембріони, які мають здатність підвищувати біоактивність препарату, знаходяться в зоні вищого ризику тератогенного впливу. Навпаки, у вагітних щурів, мишей та кролів, призначення дози до 150, 180 та 90 мг/кг/день відповідно не викликало порушень розвитку. При одночасному введенні вагітним мишам амідопірину та нітратів зростає частота пухлин у потомства.

Інформація щодо впливу на плід:

Нестероїдні протизапальні препарати часто уникають призначати на пізніх термінах вагітності через загрозу звуження артеріальної протоки у плода. У щурів такий ефект виникав при призначенні амідопірину в дозах від 100 до 1000 мг/кг, хоча вплив дози від 10 до 100 мг/кг не можна виключати. Цей ефект схожий з таким, який спостерігається при вживанні ацетамінофену. На підставі клінічного досвіду з останнім препаратом, малоймовірно, що клінічне застосування амідопірину призведе до значного впливу на артеріальну протоку плода.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня достовірна інформація про застосування при лактації. Метаболіти препарату знаходили в грудному молоці в концентрації на рівні материнської. В одному з повідомлень відмітили ціаноз у новонародженого, мама якого приймала діпірин.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.07.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!