МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

АМІДОПІРИН

Група/призначення:

Нестероїдний протизапальний засіб, має виражену знеболюючу, жарознижуючу, протизапальну, протиревматичну дію.

Альтернативні назви / синоніми:

Амідозон, амідофебрін, амідазофен, аламідон, амідофен, пірадон, амідопіразолін, пірамін, амінопіразолін, дімапірин, анеуксол, піразорін, стелламідон, анафебрін, діпірин, диметил-аміно-феназон, пірамон, амінофеназон, новамідон, пірамідон, диметиламін-антипірин, піразон, дінапірин.

Амідопірин також входить до складу комбінованих препаратів: авамігран, реопірин, пенталгін, темінал, теофедрин, фенальгін, піранал, пірамінал, повомігрофен, пірафен, пиркофен, амізол, пірамеїн.

Діюча речовина: амідопірин.
Рекомендації при вагітності:

Протипоказаний згідно з інструкцією до препарату.

Рекомендації при лактації:

Протипоказаний згідно з інструкцією до препарату.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Результати експериментальних  даних у тварин щодо токсичності є суперечливими. Відсутня інформація про застосування у людини, оскільки клінічне застосування препарату є обмеженим через  гематотоксичність – агранулоцитоз.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Призначення амідопірину вагітним мишам в дозі 200 мг/кг/день викликало розвиток вроджених вад у потомства, особливо омфалоцеле, клишоногість, дивний хвіст. Одночасне призначення барбіталу або фенобарбіталу підсилює тератогенний ефект амідопірину. Індукція печінкових ферментів барбітуратами може спричиняти підвищену активність амідопірину. За деякими спостереженнями тератогенність препарату у мишей залежала від штаму та генотипу ембріона, тобто, ембріони, які мають здатність підвищувати біоактивність препарату, знаходяться в зоні вищого ризику тератогенного впливу. Навпаки, у вагітних щурів, мишей та кролів, призначення дози до 150, 180 та 90 мг/кг/день відповідно не викликало порушень розвитку. При одночасному введенні вагітним мишам амідопірину та нітратів зростає частота пухлин у потомства.

Інформація щодо впливу на плід:

Нестероїдні протизапальні препарати часто уникають призначати на пізніх термінах вагітності через загрозу звуження артеріальної протоки у плода. У щурів такий ефект виникав при призначенні амідопірину в дозах від 100 до 1000 мг/кг, хоча вплив дози від 10 до 100 мг/кг не можна виключати. Цей ефект схожий з таким, який спостерігається при вживанні ацетамінофену. На підставі клінічного досвіду з останнім препаратом, малоймовірно, що клінічне застосування амідопірину призведе до значного впливу на артеріальну протоку плода.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня достовірна інформація про застосування при лактації. Метаболіти препарату знаходили в грудному молоці в концентрації на рівні материнської. В одному з повідомлень відмітили ціаноз у новонародженого, мама якого приймала діпірин.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.07.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...