МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АГРЕЛІД

Група/призначення:

Антиагрегант. Покази: первинна тромбоцитопенія.

Альтернативні назви / синоніми: анагрелід, агрилін.
Діюча речовина: анагрелід.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про застосування у людини; дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; потенційно токсичний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Досвід застосування при вагітності у людини обмежений 5 випадками (FDA) – всі з нормальними результатами, проте дані від експериментальних тварин свідчать про потенційний вплив на ембріон/плід. Однак, у тварин токсична доза значно перевищувала рекомендовану для людини. Виробник рекомендує утримуватись від вагітності при лікуванні агрелідом, але користь від лікування перевищує ембріон-фетальний ризик.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Згідно з інструкцією до препарату тератологічні дослідження з використанням високих доз у щурів (в 730 раз вищі від рекомендованих для людини) та кролів (в 32 рази вищі) не продемонстрували підвищення частоти вроджених аномалій. Дослідження у самок щурів з дозою, в 49 раз вищою від максимально рекомендованої для людини, виявило зниження виживання ембріонів/плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Відсутня інформація про плацентарний трансфер агреліду в тварин чи людини,  молекулярна вага це припускає.

Доступна інформація про 5 вагітностей, які наступили на фоні лікування агрелідом. Жінки приймали дози 1-4 мг/день. У всіх випадках лікування припинили при діагностиці вагітності (термін невідомий). Всі 5 жінок народили нормальних немовлят.

Інше джерело повідомляє про 43 вагітності у жінок з ессенціальною тромбоцитопенією. Дві жінки отримували агрелід в період вагітності. В одному випадку наступило самовільне переривання в І триместрі, інша вагітність описана як «успішна».

При ессенціальній тромбоцитопенії існує високий ризик самовільного переривання вагітності.

Також повідомляється про жінку, яка отримувала агрелід в дозі 4 мг/день протягом 2 років до вагітності. Дозу зменшили до 1 мг/день і додали низькомолекулярний гепарин. Пологи наступили на 32 тижні через прееклампсію. Дитина надалі розвивалась нормально.

Дослідники з Оману інформують про 2 випадки прийому агреліду протягом І триместру без впливу на розвиток плодів.

Повідомляється про 32-річну жінку з нестримним головним болем внаслідок ессенціальної тромбоцитопенії. Протягом 2 років вона приймала агрелід до часу, коли завагітніла. Препарат відмінили на третьому тижні вагітності. Надалі було призначено ацетилсаліцилову кислоту протягом вагітності та еноксапарин в післяпологовому періоді. Жінка народила здорову дитину.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація. Молекулярна вага препарату припускає його проникнення до грудного молока. Вплив на немовля невідомий, потенційним ускладненням може бути тромбоцитопенія.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 14.08.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 19.08.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...