МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

АДЕМЕТІОНІН

Група/призначення:

Засоби, що впливають на систему травлення і процеси метаболізму. Гепатопротектори. Амінокислоти та їх похідні. В США та Канаді є харчовою добавкою.

S-аденозил-L-метіонін (адеметіонін) – натуральна амінокислота, присутня практично у всіх тканинах і рідких середовищах організму, це метильована форма метіоніну. Адеметіонін головним чином діє як коензим та донор метильної групи у реакціях трансметилювання, що є необхідним метаболічним процесом у людини та у тварин. Перенесення метильних груп (трансметилювання) також є необхідним метаболічним процесом при будуванні подвійного фосфоліпідного шару в мембранах клітин та сприяє текучості мембран. Адеметіонін здатний проникати через гематоенцефалічний бар’єр. Процес трансметилювання за участі адеметіоніну є ключовим в утворенні нейромедіаторів центральної нервової системи, включаючи катехоламіни (допамін, норадреналін, адреналін), серотонін, мелатонін та гістамін.

Адеметіонін також є попередником в утворенні фізіологічних сульфурованих сполук (цистеїну, таурину, глютатіону, коензиму А та ін.) у реакціях транссульфурування. Глютатіон, найпотужніший антиоксидант у печінці, відіграє важливу роль у печінковій детоксикації. Адеметіонін підвищує рівень печінкового глютатіону у пацієнтів з ураженням печінки як алкогольного, так і неалкогольного ґенезу. Фолієва кислота (фолати) та вітамін В12 є необхідними конутрієнтами у процесах метаболізму та відновлення адеметіоніну.

Альтернативні назви / синоніми:

Гептрал, гепаметіон, S-аденозил-L-метіонін.

Діюча речовина: адеметіонін.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Невідомо, чи додавання препарату під час вагітності несприятливо впливає на її результати. Виходячи з досвіду застосування метіоніну не очікується підвищення ризику.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Культивування ембріонів щурів у 0,05 мМ адеметіоніну не призвело до порушення розвитку. Репродуктивні дослідження проводились з адеметионіну сульфата птолуолсульфонатом. Дози до 400 мг/кг/день підшкірно або внутрішньовенно у самок та самців щурів не призводили до несприятливого впливу на фертильність чи репродуктивну поведінку. Дози до 40 мг/кг/день, введені внутрішньовенно вагітним кролям та 400 мг/кг/день вагітним щурам не призводили до порушення ембріофетального розвитку у щурів. Також не спостерігали неонатальної токсичності при введенні препарату в період лактації.

Група китайських вчених повідомила, що лікування щурів адеметионіном компенсує деякі несприятливі ефекти впливу свинцю.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Недостатність процесів трансметилювання, включно з тими, де залучений адеметіонін, вважають відповідальними за формування дефектів нервової трубки, які можна попередити додаванням фолієвої кислоти, однак, одночасне призначення вальпроєвої кислоти не зменшує ризику виникнення асоційованих з цим останнім препаратом дефектів нервової трубки.

Адеметіонін призначається при захворюваннях печінки. Cochrane*-аналіз виявив 4 плацебо-контрольовані дослідження, при яких внутрішньовенно вводили адеметіонін з приводу внутрішньопечінкового холестазу. Тільки одне з 4 досліджень виявило покращення стану щодо свербежу, який супроводжує внутрішньопечінковий холестаз. Два дослідження не виявили істотної різниці в частоті передчасних пологів. Одне з досліджень спостерігало за дітьми ще 3 місяці після народження, несприятливих результатів не відзначали.

*Cochrane – це глобальна незалежна мережа практикуючих лікарів, дослідників, захисників пацієнтів, яка видає систематично свої аналізи з різних питань.

Внутрішньопечінковий холестаз вагітних проявляється в ІІ та ІІІ триместрах з раптовим початком важкого шкірного свербежу, який починається на долонях та підошвах і швидко поширюється. Свербіж триває протягом вагітності і погіршується вночі. Вторинне ураження включає лінійні та розідрані папули, що розвиваються внаслідок розчісування. Жовтяниця виникає в приблизно 10% пацієнтів внаслідок внутрішньопечінкового холестазу, часто супроводжується потемнінням сечі і світлим глинистим стільцем. Ці пацієнтки мають ризик розвитку стеатореї з мальабсорбцією жиророзчинних вітамінів, включно з вітаміном К, що може призводити до кровотеч та холелітіазу.

Див. статтю Шкірний свербіж та вагітність.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація, метіонін сумісний з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Культивування клітин Лейдига щурів у 1,4 мМ розчині адеметіоніну призводило до підвищення рівнів лютеїнізуючого гормону та хоріогонічного гонадотропіну людини і потенціювання синтезу тестостерону. Італійське дослідження використало 800 мг/день адеметіоніну протягом 8 місяців у чоловіків з неплідністю і повідомило про підвищення рухливості сперматозоїдів.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 15.01.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 15.01.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...