МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТРАВОПРОСТ

Група/призначення:

Простагландини та їх синтетичні похідні.

*Простагландини — високоактивні тканинні регулятори, одна з груп простаноїдів (похідних простанової кислоти) – окремої групи оксиліпінів, яка містить простагландини, ізопростагландини, тромбоксани і простацикліни — продукти циклооксигеназного шляху перетворення поліненасичених жирних кислот.

Альтернативні назви / синоніми: траватан.
Діюча речовина: травопрост.
Рекомендації при вагітності:

Протипоказаний по аналогії із спорідненими препаратами.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Травопрост порушує ембріональний розвиток в експериментальних тварин, однак, дози, які застосовувались при цих дослідженнях в сотні разів перевищували офтальмологічну дозу для людини.

Введення травопросту та споріднених препаратів латанопросту і біматопросту в очі новонароджених та дорослих може викликати незворотне потемніння райдужної оболонки.

Офтальмологічне застосування призводить до низької та транзиторної концентрації в крові.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Доклінічні дослідження, результати яких наводяться в інструкції до препарату, включали тератологічні дослідження у щурів та мишей. Ці дослідження підсумовані на сайті FDA. Внутрішньовенне введення вагітним щурам до 10 мкг/кг/день призводило до скелетних та вісцеральних аномалій у потомства. Наступна найнижча доза (3 мкг/кг/день) не призводила до таких змін. Ці дози в 250 та 75 разів, відповідно, перевищують максимальну офтальмологічну для людини. Призначення вагітним щурам дози 0,3 мкг/кг/день з 7-го гестаційного дня та протягом лактації викликало зменшення набирання ваги немовлятами та підвищення смертності. Ця доза в 7,5 разів перевищує офтальмологічну для людини. Призначення цієї ж дози підшкірно вагітним мишам призводило до зменшення виживання ембріонів та плодів.

При підшкірній дозі в 10 мкг/кг/день не спостерігали порушень фертильності у самок та самців щурів, хоча середня кількість жовтого тіла була зменшена, а преімплантаційні втрати зростали.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутній досвід застосування у людини.

Згідно з інструкцією до препарату введення на рогівку людини призводить до піку концентрації 25 пг/мл та меншій (рекомендована доза – по одній краплі в кожне око розчину, що містить 40 мкг/мл травопросту). Травопрост швидко виводиться з плазми і вже не виявляється в ній через годину після офтальмологічного застосування.

При потраплянні на шкіру препарат всмоктується, тому медичному персоналу рекомендовано використовувати захисні рукавички.

Застосування препарату під час вигодовування:

Згідно з інструкцією до препарату травопрост або його метаболіти виявляються в молоці щурів при системному застосуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 08.09.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.09.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!