МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ФЛУОЦИНОЛОН

Група/призначення:  

Фторований кортикостероїд для місцевого застосування. Доступний у вигляді мазі, крему, гелю, розчину, шампуню, масляного розчину в концентраціях 0,01-0,2%, а також очного імплантату.

Альтернативні назви / синоніми:

Синафлан, флуцар, флуцидерм, флуцинар. Комбінований препарат три-лума/трі-лума (Tri-Luma; флуоцинолону гідрохінон та третиноїн)

Діюча речовина: флуоцинолон.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини – дані від експериментальних тварин припускають ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про використання у людини – потенційно токсичний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок): 

Системні кортикостероїди при вагітності асоціюються з ризиком структурних аномалій  і затримкою росту плоду у тварин та людини. Обмежений досвід застосування флуоцинолону не свідчить про підвищений ризик, можливо, через незначну абсорбцію до кровотоку.

Однак, при тривалому використанні місцевих кортикостероїдів у невагітних пацієнтів (дітей та дорослих) спостерігали пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової системи (див. статтю Флуоцинонід). Використання оклюзійних (герметичних) пов’язок посилює абсорбцію. Більше того, невідомо, чи це поглинання препарату призводить до вроджених вад та затримки розвитку плоду у людини, як це спостерігається при лікуванні системними кортикостероїдами. Якщо вагітна потребує тривалого місцевого лікування кортикостероїдами, слід призначати менш сильнодіючий препарат.

Щодо очного імпланту: відсутня системна абсорбція.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Призначення вагітним щурам та кролям призводило до зменшення ваги плодів.  Також у кролів відмічали зростання частоти резорбції плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений. Невідомо, чи флуоцинолон проникає до плаценти та плоду, але його молекулярна вага це припускає.

У 1967 році повідомили про лікування 17 вагітних з генітальним свербежем (5-7 разів за 24 години протягом 2-3 днів до самостійного припинення лікування) – результати вагітностей невідомі.

Дослідження випадок-контроль, проведене в Угорщині у 1993 році з охопленням 1923413 народжень за період 1980-1994 років, з’ясовувало вплив системних та місцевих кортикостероїдів. У групі дітей з вродженими вадами (N=20830) місцеві кортикостероїди в І триместрі використовувались в 73 випадках (0,35%) в порівнянні з 118 (0,33%) в групі новонароджених без вроджених аномалій (N=35727). Щодо флуоцинолону: його застосовували 16 жінок основної групи та 47 контрольної.

Рев’ю 2003 року повідомляє про ефективність лікування мелазми (локалізована гіперпігментація обличчя – «маска вагітних») комбінованим препаратом три-лума (флуоцинолону гідрохінон та третиноїн). Третиноїн вважається тератогеном для людини при системному вживанні, а також викликає проблеми при місцевому використанні. Тому найбезпечнішою рекомендацією є уникнення цієї комбінації при вагітності і, особливо, в І триместрі.

Застосування препарату під час вигодовування: 

Відсутня інформація. Якщо флуоцинолон потрапить до системного кровотоку, то його молекулярна вага припускає проникнення до грудного молока.

Як вже зазначалось, кількість препарату, яка абсорбується до системного кровотоку, невідома, але у невагітних пацієнтів (дітей та дорослих) спостерігали пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової системи. Тому, якщо жінка в період лактації потребує тривалого місцевого лікування кортикостероїдами, слід призначати менш сильнодіючий препарат.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 22.08.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 23.08.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!