МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МІГЛУСТАТ

Назва англійською мовою:  Miglustat.
Група/призначення:

Ендокринно-метаболічні препарати. Це інгібітор глюкозилцерамід синтетази.

Міглустат – це субстрат редукційна терапія хвороби Гоше І типу у дорослих, які мають непереносимість ферментозамісної терапії.

Міглустат є  препаратом другої лінії лікування хвороби Гоше. Також призначають пацієнтам з хворобою Німана-Піка тип С.

Інший засіб цього класу – еліглустат, який є препаратом першої лінії для дорослих з хворобою Гоше І типу.

ЖІНКАМ В ПЕРІОД ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ РЕКОМЕНДОВАНО ІЗ СУБСТРАТ РЕДУКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ (СРТ) – ЕЛІГЛУСТАТУ/МІГЛУСТАТУ  –  ПЕРЕЙТИ НА ФЕРМЕНТОЗАМІСНУ ТЕРАПІЮ (ФЗТ), ОСКІЛЬКИ БЕЗПЕЧНІСТЬ ФЗТ У ВАГІТНИХ ДОВЕДЕНА І ЦЕ ПОПЕРЕДЖАЄ УСКЛАДНЕННЯ ХВОРОБИ ГОШЕ В ПЕРІОД ВАГІТНОСТІ

ЧОЛОВІКИ, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ МІГЛУСТАТОМ, ПОВИННІ ВИКОРИСТОВУВАТИ НАДІЙНІ МЕТОДИ КОНСТРАЦЕПЦІЇ ПРОТЯГОМ ЛІКУВАННЯ ТА ЩЕ ТРИ МІСЯЦІ ПІСЛЯ ЙОГО ЗАКІНЧЕННЯ – ЯКЩО ПАРТНЕРКИ МОЖУТЬ ЗАВАГІТНІТИ.
*В ТАКОМУ ВИПАДКУ ЛОГІЧНО РОЗГЛЯДАТИ ПЕРЕХІД НА ФЗТ НА ПЕРІОД ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ В РОДИНІ – АЛЕ ЦЕ НЕ ВКАЗАНО В ДОСТУПНИХ ДЖЕРЕЛАХ

Альтернативні назви / синоніми: завеска, опфолда.
Діюча речовина: міглустат.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації: протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутні повідомлення про використання міглустату в період вагітності у людини. Дані від експериментальних тварин свідчать про ембріотоксичність та зниження ваги плодів на фоні впливу на рівні отримуваного людиною в період лікування.

РИЗИК, ПОВЯЗАНИЙ З ХВОРОБОЮ ГОШЕ І ТИПУ
  • Підвищений ризик спонтанних абортів, особливо при відсутності належного лікування перед та під час вагітності;
  • Загострення хвороби у вагітних: гепатоспленомегалія (порушує нормальний перебіг вагітності) та тромбоцитопенія (підвищує ризик кровотеч та крововиливів);
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів і кролів. Щурам препарат вводили через оральний зонд в дозах, які вдвічі та більше перевищували терапевтичний системний вплив у людини, виходячи з площі поверхні тіла, починаючи з 14 днів перед паруванням та до 17-го дня (органогенез).  На фоні цих доз знижувався рівень виживання плодів аж до повної втрати посліду, також знижувалась вага плодів. Інше дослідження у щурів з аналогічними дозами та шляхом введення від 6-го дня вагітності з продовженням в період лактації виявило затримку пологів і дистоцію (важкі пологи). Також на фоні таких доз і нижчих відзначили зниження рівня виживання та зменшення ваги плодів. У кролів дози, нижчі за терапевтичний системний вплив у людини, введені на 6-18 днях вагітності призводили до токсичного впливу на материнський організм та загибелі.

Дворічне дослідження карциногенності проводилось у мишей. Виявлено муцинозні аденокарциноми товстого кишечника у самців і самок на  фоні пероральних доз, які у 3 та 6 разів перевищували рекомендовану дозу для людини відповідно. У самців щурів натомість підвищувалась частота аденоми інтерстиціальних клітин яєчок на фоні дози на рівні рекомендованої для людини. Препарат не продемонстрував мутагенності та кластогенності в багатьох дослідженнях in vitro та in vivo. Дослідження фертильності у щурів виявили зниження сперматогенезу у самців, лікованих за 14 днів до парування дозами, нижчими за терапевтичний системний вплив у людини. У самок на фоні найнижчих доз фіксували зменшення жовтих тіл та зростання частоти постімплантаційних втрат.

Інформація щодо впливу на плід:

Характеристики препарату: відсутнє зв‘язування з білками плазми, період напіввиведення становить 6-7 годин.

Відсутня інформація про лікування вагітних міглустатом. Препарат протипоказаний вагітним, тому такий вплив може статися тільки випадково, до моменту діагностики вагітності. Так, одне європейське фармаконаглядове дослідження моніторило 122 пацієнтів з хворобою Гоше І типу протягом 5 років і виявило 1 жінку, яка припинила лікування з ціллю планування вагітності.

Невідомо, чи препарат проникає через плаценту у людини, його характеристики такий трансфер припускають (молекулярна вага, відсутність зв’язування з білками плазми, довгий період напіввиведення).

Застосування препарату під час грудного вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання еліглустату в період лактації у людини. Молекулярна вага, відсутність зв’язування з білками плазми, відносно довгий період напіввиведення припускають екскрецію до грудного молока. Найчастіше у дорослих відзначали наступні побічні реакції: діарея, втрата ваги, біль в шлунку, здуття, нудота, блювота, головний біль, тремор, м’язові крампі нижніх кінцівок, біль в спині, важкість в кінцівках, закрепи, втрата пам’яті, порушення ходи, анорексія, сухість в роті, зміни менструального циклу.

Якщо жінка отримує таке лікування в період грудного вигодовування, то немовля слід моніторувати на предмет таких реакцій.

ЖІНКАМ В ПЕРІОД ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ РЕКОМЕНДОВАНО ІЗ СУБСТРАТ РЕДУКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ (СРТ) – СІГЛУСТАТУ –  ПЕРЕЙТИ НА ФЕРМЕНТОЗАМІСНУ ТЕРАПІЮ (ФЗТ), ОСКІЛЬКИ БЕЗПЕЧНІСТЬ ФЗТ ДОВЕДЕНА І ЦЕ ПОПЕРЕДЖУЄ УСКЛАДНЕННЯ ХВОРОБИ ГОШЕ

ТОБТО, ПЕРЕЙТИ НА ФЗТ ЩЕ В ПРЕКОНЦЕПЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ, ЛІКУВАТИСЬ ПРОТЯГОМ ВАГІТНОСТІ ТА ПЕРІОДУ ЛАКТАЦІЇ

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

В одному дослідженні призначили міглустат сімом здоровим чоловікам в дозі 100 мг двічі на день протягом 6 тижнів. Не спостерігали впливу на концентрацію, рухливість, морфологію сперматозоїдів.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  3. Miglustat Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  4. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
  5. Miglustat: Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  6. Miglustat – NCBI Bookshelf (nih.gov). Інформація з бази даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.
  7. Miglustat Dipharma: Summary of Product Characteristics. Інформація з сайту Європейського агентства з лікарських засобів “European Medicines Agency”.
  8. Miglustat capsule (nih.gov). Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.
  9. Nabizadeh A, Amani B, Kadivar M, Toroski M, Asl AA, Bayazidi Y, Mojahedian M, Davari M. The Clinical Efficacy of Imiglucerase versus Eliglustat in Patients with Gaucher’s Disease Type 1: A Systematic Review. J Res Pharm Pract. 2018 Oct-Dec;7(4):171-177. doi: 10.4103/jrpp.JRPP_18_24. PMID: 30622983; PMCID: PMC6298139.
  10. Mistry PK, Kishnani PS, Balwani M, Charrow JM, Hull J, Weinreb NJ, Cox TM. The Two Substrate Reduction Therapies for Type 1 Gaucher Disease Are Not Equivalent. Comment on Hughes et al. Switching between Enzyme Replacement Therapies and Substrate Reduction Therapies in Patients with Gaucher Disease: Data from the Gaucher Outcome Survey (GOS).  Clin. Med.2022, 11, 5158. J Clin Med. 2023 May 4;12(9):3269. doi: 10.3390/jcm12093269. PMID: 37176709; PMCID: PMC10179580.

 

Адаптовано 02.10.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 02.10.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!