МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДИСУЛЬФІД ВУГЛЕЦЮ

Група/призначення:  

Це неорганічна сполука карбону та сульфуру. За звичайних умов являє собою прозору або жовтувату летку рідину з ефірним запахом. Використовується для синтезу штучних волокон, в якості розчинника, є активним компонентом деяких пестицидів; отруйна речовина.

Альтернативні назви / синоніми:

Сірковуглець, дисульфід карбону.

Діюча речовина: дисульфід вуглецю.
Рекомендації при вагітності:

Дотримання меж допустимої концентрації в робочих приміщеннях не призводить до підвищення частоти вроджених вад розвитку.   

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Підвищує частоту вроджених вад розвитку в експериментальних тварин в дозах, значно вищих за очікувані при впливі на людину. Поведінкові зміни у потомства щурів виникали при рівні впливу, аналогічному показнику на робочих місцях. Тільки одне повідомлення інформує про підвищення частоти вроджених вад у працівників, а надійність контрольної групи викликає запитання.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження у щурів продемонстрували підвищення частоти вроджених вад після впливу дисульфіду вуглецю. Аномалії охоплювали центральну нервову систему та скелет, також були поведінкові зміни у потомства. Частота вроджених вад зростала при впливі концентрації 50 ppm (частин на мільйон, parts  per million) (приблизно 170 мг/м³). При впливі концентрації на рівні отримуваній на робочих місцях (0,33 мг/м³) не виявляли вроджених вад, але спостерігали нейроповедінкові відхилення. Інша група дослідників також повідомила про поведінкові зміни у потомства щурів, однак, рецензент наголошує, що більшість тестованих розчинників демонструють такі ефекти у щурів. Проте не всі розчинники призводять до таких наслідків при впливі на рівні, аналогічному отримуваному на виробництві. Вплив на вагітних щурів викликає зниження активності оксидаз у потомства, що призводить до зниження здатності до біотрансформації деяких ліків. У кролів вплив газу дисульфіду вуглецю викликав вроджені вади тільки на фоні токсичних для матері доз.

Дисульфід вуглецю проникає через плаценту у мишей і накопичується в нейроепітелії ембріонів.

Інформація щодо впливу на плід:

Було припущено, що при впливі дисульфіду вуглецю на жінок на ткацькому виробництві збільшується частота спонтанних абортів. Наступне дослідження цієї ж групи вчених виявило, що, хоча частота самовільних абортів у працівниць текстильного виробництва та жінок робітників видається вищою, не встановлено зв’язку з впливом дисульфіду вуглецю.

Китайське дослідження повідомило при підвищення частоти вроджених вад розвитку в групі жінок з професійним впливом дисульфіду вуглецю. Частота вроджених вад становила лише 2,4%, в контрольній групі тільки 1,4% – незвично низькі рівні в порівнянні з результатами інших досліджень. Вроджені вади включали вади серця, пахові кили, вади центральної нервової системи без специфічних ознак.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дисульфід вуглецю посилює частоту скорочень матки у щурів у відповідь на інші подразники. Було повідомлено, що жінки з впливом дисульфіду вуглецю, мають зміни менструального циклу, що свідчить про гормональні зміни. У самців щурів високі дози асоціювались з порушенням копулятивної поведінки та зменшенням кількості сперматозоїдів. У чоловіків токсичні рівні дисульфіду вуглецю також призводили до порушення лібідо та зміни в спермограмі з порушенням концентрації гонадотропінів. У чоловіків з професійним впливом низького рівня дисульфіду вуглецю не відзначали аномалій в спермограмі в порівнянні з контрольною групою чоловіків, які працюють на цьому ж підприємстві.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 09.05.2018р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.05.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!