МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КАРБОПРОСТ

Назва англійською мовою:  carboprost.
Група/призначення:

Простагландини, аналог простагландину F2альфа.

Альтернативні назви / синоніми: простін 15М.
Діюча речовина: карбопрост трометамін.
Рекомендації при вагітності:

Протипоказаний (за винятком переривання вагітності).

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний (зупинка грудного вигодовування мінімум на 6 годин після останньої дози).

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутні повідомлення про результати вагітностей у випадку невдалої спроби медичного переривання вагітності. В експериментальних тварин вплив препарату призводить до ембріотоксичних наслідків, але в цих дослідженнях використовували не порівняльні до рекомендованих для людини дози. Відомо, що інший аналог простагландину – мізопростол – при невдалому використанні в І триместрі для переривання вагітності асоціюється з дефектами черепних нервів у плодів.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. Кролі отримували дози на рівні 0, 0025 та 0,5 мг/кг три дні підряд в період органогенезу. Дози на рівні 0,025 мг/кг перешкоджали імплантації, були ембріолетальними або спричиняли аборт, проте тератогенних ефектів не викликали.  У щурів дози в межах 0,001-1,0 мг/кг вводились починаючи з 15 дня. Дози, вищі від 0,025 мг/кг спричиняли аборт. На фоні дози 0,003 мг/кг спостерігали аборти або передчасні пологи і більшість дитинчат не виживала. При цьому не було виявлено структурних аномалій.

Досліджень карциногенності на проводилось. Різні дослідження не виявили ознак мутагенності. Також не виявлено впливу на фертильність у самок та самців щурів, які отримали препарат підшкірно в дозах 0,25-1,0 мг/кг  за 3 або 6 днів до розмноження.

Інформація щодо впливу на плід:

Це синтетичний аналог простагландину F2α, який призначається внутрішньом’язово для стимуляції скорочень міометрію вагітної матки для евакуації продукту концепції. Препарат схвалений для використання для  індукування аборту в терміни 13-20 тижнів вагітності. Також показаний при післяпологових маткових кровотечах.

У вагітних жінок в ІІ триместрі, яким вводили карбопрост безперервною внутрішньовенною інфузією, було визначено його період напіввиведення – приблизно 30-45 хвилин і такий самий у випадку внутрішньом’язового введення.

Невідомо, чи карбопрост проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага препарату припускає такий трансфер, але відносно короткий період напіввидення обмежуватиме вплив на ембріон/плід.

Відсутні повідомлення про результати у випадку невдалих спроб переривання вагітності, оскільки в таких випадках процедура завершується іншими методами. Але, дуже рідко, жінка після невдалої спроби може захотіти зберегти вагітність. Поодинокі випадки свідчать, що самі по собі невдалі процедури можуть призвести до пошкодження плаценти, а отже, і плода. У випадку невдалого переривання вагітності мізопростолом  підвищується ризик пошкодження VI та VII черепних нервів, що призводить до синдрому Мебіуса. Щодо карбопросту, то при використанні за призначенням (13-20 тижнів вагітності) вплив відбувається після І триместру.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання кабопросту в період лактації у людини. Молекулярна вага препарату припускає його екскрецію до грудного молока. Виходячи з даних про період напіввиведення, виробник вважає протипоказаним грудне вигодовування мінімум 6 годин після останньої дози.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 10.01.2022 р.:
Еріка Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 10.01.2022 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!