АЗЕЛАСТИН
Група/призначення:
Антигістамінний препарат, Н1-блокатор.
В основному призначений для офтальмологічного та інтраназального введення.
Альтернативні назви / синоніми:
Алергодил, астелін, азептин (очні краплі).
Діюча речовина: азеластин.
Рекомендації при вагітності:
Відсутні про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.
Рекомендації при лактації:
Відсутні дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Відсутній досвід застосування у людини. Дані від експериментальних тварин припускають низький ризик. Системне всмоктування після інтраназального введення становить 40%. Рев’ю2000 року вважає, що азеластин не є препаратом вибору для лікування при вагітності.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Проводились репродуктивні дослідження у мишей, щурів та кролів. Дослідження у гризунів продемонстрували, що плацентарний транспорт препарату обмежений. Призначення самцям та самкам щурів доз до 68,6 мг/кг/день перед паруванням та на ранніх термінах вагітності не продемонструвало несприятливого впливу на фертильність та результати вагітностей, хоча спостерігали певну токсичність у дорослих. Призначення до 100 мг/кг/день вагітним щурам в період ембріогенезу продемонструвало материнську токсичність, яка асоціювалась з резорбцією та порушенням розвитку плодів. Спостерігали мінімальні скелетні зміни при материнській дозі 30 мг/кг/день і вищій. Призначення вагітним кролям дози до 50 мг/кг/день призводило до материнської токсичності та порушення розвитку плода при дозі 30 мг/кг/день і вищій. При цьому не спостерігали зростання частоти вроджених вад.
Інформація щодо впливу на плід:
Відсутній досвід застосування у людини.
Невідомо, чи азеластин проникає до плаценти, але його молекулярна вага та довгий період напіввиведення це припускає. Проте, низький рівень системного всмоктування препарату та його метаболіту передбачає, що кількість азеластину, отримана плодом є клінічно незначимою.
Застосування препарату під час вигодовування:
Відсутня інформація.
Невідомо, чи азеластин проникає в грудне молоко, але його молекулярна вага та довгий період напіввиведення це припускає. Проте, низький рівень системного всмоктування препарату та його метаболіту передбачає, що кількість азеластину, отримана немовлям є клінічно незначимою.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
- Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.