МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АТРОВЕНТ

Група/призначення:

Протиастматичні препарати для інгаляційного застосування. Це n-ізопропілатропін, антихолінергічна сполука, хімічно близька до атропіну, четвертинний бромід амонію, який використовується в якості бронходилятатора для лікування бронхоспазму. Вживання при вагітності в основному обмежується пацієнтами з важким перебігом бронхіальної астми.

Альтернативні назви / синоніми: іпратропію бромід.
Діюча речовина: іпратропію бромід, іправент.
Рекомендації при вагітності:

Дані про використання у людини припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людин; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Ряд джерел рекомендували використання інгаляційного іпратропію при важкій астмі, особливо у пацієнтів з неадекватною відповіддю на іншу терапію. Консенсус видається наступним: хоча дані про використання у людини обмежені, немає доказів небезпечності препарату для плода. Більше того, препарат викликає менше побічних наслідків, ніж атропін і може мати додатковий бронходилятаторний ефект до β2 агоністів.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Препарат не був тератогенним у мишей, щурів і кролів при пероральному або інгаляційному введенні. Пероральні дози в дослідженнях з вивчення репродуктивної токсичності у 2000, 200000 та 26000 разів перевищували максимальну рекомендовану для людини, відповідно. Інгаляційні дози у щурів та кролів в 312 та 375 разів перевищували максимальну рекомендовану для людини, відповідно. Schardein цитує результати німецького дослідження, яке не виявило доказів тератогенності у мишей, щурів, кролів. Японське дослідження у щурів і кролів також не виявило несприятливих ефектів, за винятком незначного зниження ваги (описано Shepard).

Інформація щодо впливу на плід:

В моніторинговому дослідженні Medicaid, яке проводилось між 1982 і 1994 роками виявило 37 жінок, які приймали препарат в І триместрі. Спостерігали одну вроджену ваду – обструкцію сечової системи. Попередній аналіз не виявив дефектів головного мозку серед 80 жінок з впливом в будь-якому терміні вагітності.

Коротке повідомлення 1991 року описало використання небулайзованого іпратропію, разом з іншими препаратами, в лікуванні астматичного статусу у вагітної на 12,5 тижні вагітності. Жінка народила доношеного хлопчика вагою 3440 грам (інформації про стан новонародженого не наведено).

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про екскрецію іпратропію до грудного молока людини. Хімічно споріднена сполука – атропін – визнаний сумісним з грудним вигодовуванням американською академією педіатрії, хоча остаточні дані про присутність атропіну в грудному молоці не оприлюднені. Атровент є жиро нерозчинним, подібно до інших четвертинних амонієвих основ, тому може з’являтись в грудному молоці. Хоча ця кількість препарату невідома, вона, ймовірно, є клінічно не значимою, особливо при інгаляційному введенні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 07.04.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 08.04.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!