МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АЛОПУРИНОЛ

Група/призначення:

Порушує синтез сечової кислоти, використовується для лікування первинної та вторинної гіперурикемії, такої яка виникає при подагрі чи при хіміотерапевтичному лікуванні онкологічних захворювань.

Альтернативні назви / синоніми:

Пурінол, алопуринол-егіс, зілопрім.

Діюча речовина:

Структурний аналог гіпоксантину, інгібує фермент ксантиноксидазу, який приймає участь в перетворенні гіпоксантина в ксантин і ксантину в сечову кислоту.

Рекомендації при вагітності:

Ймовірно сумісний, недостатньо даних.

Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хоча інформації про застосування алопуринолу є недостатньо, немає доказів його токсичного впливу.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

У мишей викликає розщілини обличчя та незначні зміни скелету, але не виявився  тератогенним при застосуванні у  великих дозах у щурів та кролів.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Випадки нормального перебігу вагітності після пренатального вживання препарату були зареєстровані виробником, в 7 випадках при тестуванні цього та інших медикаментів для вивчення можливого лікування прееклампсії.

У 2013 році повідомлено про вживання алопуринолу трьома вагітними (доза не вказувалась) з метою лікування запальних захворювань кишківника без наслідків для дітей.

У 2011 році повідомлено про дитину з множинними вродженими вадами розвитку, мати якої приймала алопуринол при вагітності. Автори відмічають подібність між аномаліями в цьому випадку та аномаліями, описаними при вживанні мікофенолату мофетилу, препарату імуносупресору, який також змінює біосинтез пуринів.

Алопуринол в дозі 300-400 мг призначався 4 вагітним, в яких при вагітності було діагностовано  лейкемію і також проводилось хіміотерапевтичне лікування. Лікування у всіх випадках було розпочато у 2 та 3 триместрах. Наслідки цих вагітностей були наступними: 2 здорових дітей, 1 мертвонароджена дитина, можливо через важку прееклампсію, 1 дитина із затримкою розвитку, відсутністю правої нирки, гідронефрозом лівої нирки, кальцифікатами в печінці. Оскільки прийом алопуринолу було розпочато після 20 тижня гестації, то будь-який його вплив можна виключити. Затримку розвитку слід пов’язати з прийомом хіміотерапевтичного препарату бусульфану.

У 1976 році повідомили про випадок вживання алопуринолу жінкою, яка страждала глікогенозом І типу (хвороба Гірке), яка характеризується гіперурикемією. Жінка приймала алопуринол в дозі 300 мг на день при заплідненні і на початку І  триместру, тоді ж і припинила його приймати. Плід жіночої статі народився вчасно шляхом кесарського розтину. В дитини діагностовано аутосомно-рецесивне захворювання фенілкетонурія.

Жінка з первинною подагрою та подагричною нефропатією лікувалась алопуринолом в дозі 300 мг в день протягом вагітності. Вона народила здорову дівчинку в терміні 35 тижнів гестації вагою 2510 г.

Застосування препарату під час вигодовування:

Алопуринол та його основний метаболіт оксіпурінол виявляються в грудному молоці в невеликій кількості. Це було визначено тільки в однієї жінки, яка приймала 300 мг алопуринолу на день. Через 2 та 4 години рівень алопуринолу в молоці та плазмі становив 0,9 та 1,4 відповідно. Відповідні рівні оксипуринолу були 3,9 та 2,4. Ніяких побічних ефектів у дитини не виявлено. Доза, яку отримала дитина з грудним молоком значно нижча за терапевтичну (400 мг/день), яка використовується у новонароджених.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org)
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0

 

Адаптовано 13.01.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 13.02.2015 р.
Оновлено 09.06.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!