БЕПРИДИЛ
Група/призначення:
Блокатор кальцієвих каналів, селективний антагоніст іонів кальцію.
Блокатори кальцієвих каналів (антагоністи кальцію) — це гетерогенна група лікарських препаратів, що мають антиангінальні та антигіпертензивні властивості, однаковий механізм дії — блокування повільних кальцієвих каналів L-типу, які розміщені в міокарді, провідній системі серця та в гладких м’язах судин.
Покази: лікування стенокардії.
Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: бепридил.
Рекомендації при вагітності:
Відсутні дані про застосування у людини; дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.
Рекомендації при лактації:
Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Відсутність даних про використання у людини при вагітності не дозволяє оцінити ембріо-фетальний ризик.
Інші блокатори кальцієвих каналів призначаються при вагітності для лікування гіпертонії та токолізу* без підвищення частоти вроджених вад та токсичності для плодів (див. Ніфедипін).
*Токоліз – гальмування пологових перейм при гострій внутрішньоматковій асфіксії, іммобілізація матки перед кесаревим розтином, перед поворотом плода з поперечного положення, при пролапсі пуповини, при ускладненій пологовій діяльності. Як екстрений захід при передчасних пологах перед доставкою вагітної до лікарні. |
Інформація щодо досліджень на тваринах:
У щурів та кролів не спостерігали тератогенних наслідків, але при дозах, які у 37 разів перевищують максимальну рекомендовану для людини, відзначали зменшення розміру та виживання дитинчат.
Інформація щодо впливу на плід:
Відсутній досвід застосування у людини.
Застосування препарату під час вигодовування:
Препарат проникає до грудного молока з максимальним співвідношенням молоко:плазма 0,33. Відсутня інформація про застосування в людини при грудному вигодовуванні.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.