ЕПІНАСТИН
Група/призначення:
Антигістамінний препарат, Н1-блокатор, офтальмологічний препарат.
Альтернативні назви / синоніми: релестат.
Діюча речовина: епінастин.
Рекомендації при вагітності:
Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.
Рекомендації при лактації:
Відсутні дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Відсутній досвід застосування у людини, дані від експериментальних тварин припускають низький ризик. Антигістамінні препарати в цілому визнані сумісними з вагітністю. Системне всмоктування епінастину незначне; середня концентрація в плазмі, визначена після введення по 1 краплі в очі двічі на день протягом 7 днів, становила 0,04 нг/мл. Менше, ніж 10% епінастину метаболізується, зв’язування з білками плазми середнього рівня (64%), період напіввиведення довгий – 12 годин.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. У вагітних щурів спостерігали материнську токсичність без наслідків для плода при дозі, яка в 150000 разів перевищувала максимальну рекомендовану офтальмологічну для людини, виходячи з ваги. Однак, при дозі, вищій в 90000 разів відзначали зменшення темпів набирання ваги.
Інформація щодо впливу на плід:
Відсутній досвід застосування у людини.
Невідомо, чи епінастин проникає до плаценти, але його молекулярна вага, низький рівень метаболізму, середній рівень зв’язування з білками (64%), довгий період напіввиведення (біля 12 годин) це припускає. Однак, низьке системне всмоктування обмежує клінічний вплив на плід.
Застосування препарату під час вигодовування:
Відсутня інформація. Невідомо, чи епінастин проникає в грудне молоко, але його молекулярна вага, низький рівень метаболізму, середній рівень зв’язування з білками (64%), довгий період напіввиведення (близько 12 годин) це припускає. Однак, низьке системне всмоктування обмежує клінічний вплив на новонародженого.
Антигістамнні препарати, в цілому, вважаються сумісними з грудним вигодовуванням. Це, ймовірно, стосується і епінастину.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.