МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ВАКЦИНА ПРОТИ ХВОРОБИ ЛАЙМА

Група/призначення:

Вакцина. Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне природно – вогнищеве захворювання, що викликається спірохетами, які переносяться іксодовими кліщами і характеризується схильністю до затяжного та хронічного перебігу з переважним ураженням шкіри (еритема мігруюча), нервової системи, опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи. Належить до «молодих» захворювань — лише близько 25 років відоме як окрема нозологічна одиниця. Свою назву отримало від містечка Лайм (штат Коннектикут, США), поблизу якого в 1975 році вперше був зареєстрований спалах артритів у дітей, які знаходилися на відпочинку в лісовій місцевості і мали на шкірі, переважно на відкритих ділянках, сліди від укусів кліщів.

Причинними агентами є спірохети роду Borrelia (для людини патогенними є геновиди Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii та Borrelia afreliс). Передається укусами кліщів.

Покази: профілактика хвороби Лайма.

Альтернативні назви / синоніми: Lymerix.

Вакцина Lymerix поступила на ринок в грудні 1998 року, а в лютому 2002 року відкликана з нього через низький рівень реалізації. В США ліцензована тільки ця одна вакцина; на сьогодні щеплення не є поширеним. Щодо України:  ситуація з цією вакциною незрозуміла (відсутня інформація).

Діюча речовина:

Рекомбінантна вакцина містить протеїн зовнішньої поверхні Borrelia burgdorferi (ліпопротеїн OspA), який є неінфекційним. Рекомбінантний Osp-протеїн експресується в Escherichia Colli і очищується.

Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація; ймовірно сумісна.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація; ймовірно сумісна.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хвороба Лайма при вагітності представляє серйозний, але, мабуть, невеликий ризик для плоду. Ризик може бути вищим у випадках, коли вагітна не отримує адекватного лікування антибіотиками. Оскільки відсутня інформація про застосування вакцини при вагітності, ризик для плода залишається невідомим. Однак, хвороба Лайма сама по собі може нанести шкоду плоду, а вакцина є неінфекційною, тому вакцинація жінок репродуктивного віку з ризиком виникнення хвороби може бути найбезпечнішим варіантом. Хоча ризик для плода вважається низьким американський консультативний комітет з практики імунізації (Advisory Committee on Immunization Practices) рекомендує не вакцинувати вагітних допоки безпечність для плода  не буде з’ясована.

Інформація щодо досліджень на тваринах: не проводились.
Інформація щодо впливу на плід:

Відсутня інформація. Щодо хвороби Лайма при вагітності див. статтю Хвороба Лайма та вагітність.

Застосування препарату під час вигодовування:

Грудне молоко двох жінок з симптомами хвороби Лайма містило ДНК збудник. Одне з немовлят було госпіталізоване у віці 6 місяців через лихоманку та блювоту, але ознак хвороби Лайма не було виявлено.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 03.11.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 22.11.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!