МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ФІДАКСОМІЦИН

Назва англійською мовою: Fidaxomicin.
Група/призначення:

Протидіарейні лікарські засоби, кишкові   протизапальні/протиінфекційні засоби.  Антибіотики. Це пероральний антибіотик групи макролідів.

Покази: Лікування інфекцій у дорослих, спричинених Clostridium difficile, відомих також як діарея, асоційована з  C. difficile.

Інші препарати цього класу: азитроміцин, кларитроміцин, диритроміцин, еритроміцин, тролеандоміцин.

Альтернативні назви / синоніми: дифіклір (діфіклір).
Діюча речовина: фідаксоміцин.
Рекомендації при вагітності: 

Відсутні дані про використання у людини – дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

 ФІДОКСИМІЦИН ПРИЙМАЄ ОБМЕЖЕНА КІЛЬКІСТЬ ВАГІТНИХ – ВІДПОВІДНО ДО ПОКАЗІВ

Доступне одне повідомлення про застосування фідаксоміцину в період вагітності у людини. Репродуктивні дослідження в експериментальних тварин продемонстрували низький ризик. Препарат активний в шлунково-кишковому тракті, а до системного кровообігу проникає його мінімальна кількість, тому ймовірно він є сумісним з вагітністю. 

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. В обох видів тварин внутрішньовенні дози призводили до рівня впливу у плазмі, який у 200 та 66 разів відповідно перевищував показник у людини, виходячи з AUC (AUC –це фармакокінетичний параметр, який характеризує сумарну концентрацію лікарського препарату в плазмі крові протягом всього часу спостереження; це абревіатура від англ. Area Under the Curve (площа під кривою) – без ознак несприятливого впливу на плід.

Тривалих досліджень карциногенності не проводилось. В двох дослідженнях не виявлено мутагенності основної сполуки та активного метаболіту OP-1118. Не зафіксовано впливу на фертильність самок і самців щурів на фоні системного впливу, який в 100 разів перевищував показник у людини.

Інформація щодо впливу на плід:

Фідаксоміцин діє в шлунково-кишковому тракті. Системна абсорція є мінімальною за оцінкою концентрації в плазмі у нг/мл. До прикладу, після прийому пероральної дози 200 мг дорослим чоловіком пік концентрації склав 5,20 нг/мл основної сполуки і 12 нг/мл активного метаболіту. Фідаксоміцин метаболізується до активного метаболіту (OP-1118) в кишечнику і обидві сполуки виводяться з калом.  Період напіввиведення основної сполуки та метаболіту становить 9 та 10 годин відповідно.

Невідомо, чи фідаксоміцин проникає через плаценту у людини. Щодо інших макролідів (азітроміцин, еритроміцин): відомо про плацентарний трансфер в мінімальній концентрації, тому це очікується і для фідаксоміцину. Однак, враховуючи мінімальну концентрацію фідаксоміцину в плазмі, вплив на ембріон/плід не буде клінічно значимим.

Повідомляється про 28-річну жінку з повторною інфекцією, спричиненю Clostridium difficile, отримувала фідаксоміцин  і ванкоміцин протягом 10 днів в І триместрі не діагностованої на той час вагітності.  Жінці успішно проведена трансплантація фекальної мікробіоти, а на 39 тижні вагітності у вагінальних пологах народилась здорова дитина.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання фідаксоміцину в період вагітності у людини. Виходячи з мінімальної концентрації препарату в плазмі не очікується несприятливого впливу на немовля на грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  3. Fidaxomicin (Dificid) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  4. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
  5. Fidaxomicin: Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  6. Fidaxomicin – NCBI Bookshelf (nih.gov). База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.
  7. Dificid – fidaxomicin tablet, film coated. Dificid – fidaxomicin granule, for suspension (nih.gov). Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 27.12.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.12.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!