ЕНФОРТУМАБ ВЕДОТИН
Назва англійською мовою: Enfortumab vedotin-ejfv.
Група/призначення: антинеопластичний препарат.
Це прямий кон’югат нектин-4 направленого антитіла та інгібітору мікротубул, який вводиться внутрішньовенно.
Покази: лікування місцево-поширеного або метастатичного раку уротелію у пацієнтів, які попередньо отримували інгібітор PD-1 або PD-L1 та хімотерапію на основі платини.
Альтернативні назви / синоніми: падцев.
Діюча речовина: енфортумаб ведотин.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації: протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Відсутні повідомлення про застосування препарату енфортумаб ведотин в період вагітності у людини. Дані від експериментальних тварин припускають ризик для ембріону/плода.
РЕКОМЕНДОВАНО: |
ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЛІКУВАННЯ ОТРИМАТИ НЕГАТИВНИЙ ТЕСТ НА ВАГІТНІСТЬ – ЗА 7 ДНІВ |
ЖІНКАМ РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ НЕОБХІДНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЕФЕКТИВНУ КОНТРАЦЕПЦІЮ ПРОТЯГОМ ЛІКУВАННЯ ТА ЩЕ 2 МІСЯЦІ ПІСЛЯ ОСТАННЬОЇ ДОЗИ |
Європейське агентство з лікарських засобів “European Medicines Agency” рекомендує ЖІНКАМ використовувати контрацепцію протягом лікування ЕНФОРТУМАБ ВЕДОТИН та ще 12 МІСЯЦІВ після останньої дози |
ЧОЛОВІКАМ, ЯКІ МАЮТЬ ПАРТНЕРОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ НЕОБХІДНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЕФЕКТИВНУ КОНТРАЦЕПЦІЮ ПРОТЯГОМ ПЕРІОДУ ЛІКУВАННЯ ТА ЩЕ 4 МІСЯЦІ ПІСЛЯ ОСТАННЬОЇ ДОЗИ |
Європейське агентство з лікарських засобів “European Medicines Agency” рекомендує ЧОЛОВІКАМ використовувати контрацепцію протягом лікування ЕНФОРТУМАБ ВЕДОТИНОМ та ще 9 МІСЯЦІВ після останньої дози |
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Репродуктивні дослідження проводились у щурів. В період органогенезу вводили дози, які у 3 рази перевищували вплив за отримуваний у людини на фоні рекомендованої дози, що призводило до материнської токсичності та повної втрати посліду. Дози на рівні рекомендованої для людини спричиняли материнську токсичність, ембріо-фетальну смертність, мальформації (гастрошиз, перекручені задні кінцівки, відсутня передня лапа, неправильно розташовані внутрішні органи, зрощена шийна дуга), скелетні аномалії, зниження ваги плодів.
Карциногенність не вивчали, дослідження мутагенності продемонструвало як негативні, так і позитивні результати. У самців щурів реєстрували зменшення ваги яєчок та придатків, дегенерацію сім’яних канальців, виснаження сперматид/сперматозоїдів в яєчках, гіпоспермію/аномальні сперматиди в придатках. Ці явища не зникали після закінчення лікування.
Інформація щодо впливу на плід:
Низькомолекулярним цитотоксичним агентом є монометил ауристатин Е (monomethyl auristatin E (MMAE), який зв’язується з білками плазми на рівні 68-82%. Період напіввиведення енфортумабу і MMAE становить 3,4 та 2,4 дні відповідно.
Невідомо, чи енфортумаб ведотин проникає через плаценту. Висока молекулярна вага припускає, що такий трансфер буде обмеженим принаймні в І триместрі. Однак, довгий період напіввиведення може призводити до впливу на плід на пізніх термінах вагітності, як це відбувається з іншими такими молекулами, наприклад, IgG людини.
Застосування препарату під час вигодовування:
Відсутня інформація про застосування енфортумаб ведотину в період лактації у людини. Виходячи з молекулярної ваги до грудного молока не потрапить клінічно значуща кількість препарату. Хоча відомо, що інші такі молекули, наприклад, IgG людини проникають до грудного молока в перші дні після народження дитини. Навіть якщо екскреція відбудеться, в тому числі і за рахунок довгого періоду напіввиведення, очікується, що препарат перетравиться в шлунково-кишковому тракті немовляти.
Найчастішими побічними ефектами у дорослих на фоні лікування є наступні: втома, периферична нейропатія, зниження апетиту, висипка, алопеція, нудота, дисгевзія, діарея, сухість очей, свербіж, сухість шкіри.
Рекомендовано відмовитись від грудного вигодовування на період лікуваннята ще на 3 тижні після останньої дози |
Європейське агентство з лікарських засобів “European Medicines Agency” рекомендує використовувати контрацепцію протягом лікування ЕНФОРТУМАБ ВЕДОТИНОМ та ще 6 МІСЯЦІВ після останньої дози |
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
- Enfortumab Vedotin-ejfv: Advanced Patient Information. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
- Padcev (Enfortumab Vedotin-ejfv for Injection): Uses, Dosage, Side Effects, Interactions, Warning. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
- Enfortumab Vedotin – NCBI Bookshelf (nih.gov). База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.
- Padcev: Summary of Product Characteristics. Інформація з сайту Європейського агентства з лікарських засобів “European Medicines Agency”.
- Padcev ejfv – enfortumab vedotin injection, powder, lyophilized, for solution. Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.
- Drugs During Pregnancy and Lactation: Treatment Options and Risk Assessment. Third Edition, edited by Christof Schaefer, Paul Peters, and Richard K. Miller. Elsevier, 2015. 892 pages.