МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПІРИЛАМІН

Група/призначення:

Антигістамінний препарат. Препарат доступний в без рецептурних формулах для зменшення симптомів застуди або ознак передменструального синдрому. Оскільки піриламін має седативні властивості, він інколи використовується в безрецептурних снодійних засобах.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: піриламін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Піриламін не часто використовується при вагітності. Одне джерело повідомляє підвищений ризик структурних аномалій без надання підтвердження. В цілому вважається, що антигістамінні препарати не асоціюються з підвищеним несприятливим ризиком при вагітності. Одне епідеміологічне дослідження асоціює прийом антигістамінних препаратів, як групи, протягом останніх двох тижнів вагітності з ретролентальною фіброплазією* у недоношених немовлят.

*Ретролентальна фіброплазія – вроджена патологія ока, яка є наслідком порушення регресу первинного склистого тіла.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Призначення вагітним щурам піриламіну не індукувало виникнення вроджених вад розвитку. При додаванні до питної води вагітним мишам піриламін призводив до підвищення частоти резорбції, зменшення виживання, затримки розвитку потомства. Невідомо, чи ці ефекти прямо залежні від присутності препарату чи пов’язані зі зменшенням вживання води.

Інформація щодо впливу на плід:

Повідомлення 1975 року інформувало про дитину, народжену з вадою кінцівки після пренатального впливу піриламіну на 4 тижні вагітності.

Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project, 1977 рік) моніторував 50282 пари мати-дитина, 121 з яких зазнала впливу в І триместрі піриламіну. Не виявлено зв’язку з основними категоріями великих та малих вроджених аномалій. При використанні препарату в будь-якому терміні вагітності відомо про 392 випадки. Виходячи з 12 вроджених вад, 6 з яких були доброякісними пухлинами, повідомляється про можливу асоціацію піриламіну з вродженими вадами.

Невідомо, чи піриламін проникає через плаценту у людини, його молекулярна вага припускає такий трансфер.

Одне епідеміологічне дослідження асоціює прийом антигістамінних препаратів, як групи, протягом останніх двох тижнів вагітності з ретролентальною фіброплазією у недоношених немовлят.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.

Молекулярна вага припускає проникнення до грудного молока, наслідки впливу на немовля на грудному вигодовуванні невідомі.

Повідомляється про опитування жінок, які використовували антигістамінні препарати з приводу сезонної алергії або застуди в період лактації. Матері відзначали дратівливість, сонливість, зменшення періоду сну у немовлят в 22,6% випадків. Ці ефекти не видалися жінкам достатніми для звернення за медичною допомогою. В іншому дослідженні цих же авторів невеликі несприятливі наслідки, які не потребували медичної уваги спостерігали у 9,4% матерів, які приймали антигістамінні препарати. Найчастіше відзначали дратівливість – в 6 випадках з 8.

Через антихолінергіні ефекти антигістамінні препарати теоретично можуть знижувати продукцію грудного молока. Доступні повідомлення свідчать про те, що антигістамінні виявляються в малій кількості в грудному молоці. Якщо в немовляти, мама якого приймає антигістамінні, з’являється тремор або погіршується харчування доцільним є припинення лікування або перехід на штучне вигодовування і спостереження за зникненням симптомів у новонародженого. Проте малоймовірно, що зв’язок між симптомами та впливом антигістамінних препаратів виникатиме часто.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Результати деяких досліджень з використанням in vitro яєчників щурів чи кролів припустили потенційну роль ендогенного гістаміну в індукції овуляції. Суперечливі докази стосовно того, чи піриламін, як Н1 антагоніст, може пригнічувати цю дію гістаміну, що спостерігати у щурів, але не у кролів. Піриламін має релаксуючий вплив на міометрій.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 17.02.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 18.02.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!