МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПСОРІАЗ ТА ВАГІТНІСТЬ

Псоріаз – це неінфекційне хронічне захворювання, дерматоз, що вражає в основному шкіру, хоча можливе і запалення суглобів (псоріатичний артрит). На сьогодні підозрюють автоімунну природу цього захворювання.

Синонім:

Лускатий лишай та вагітність.

Псоріаз під час вагітності (короткий висновок):  

Дослідження щодо можливої асоціації псоріазу з вродженими вадами не проводились.

Інформація щодо впливу на плід:

Неможливо передбачити зміну симптомів псоріазу при вагітності. Прояви захворювання можуть покращуватися, або, навпаки, погіршуватися. В цілому вважається, що в більшості жінок стан покращується або, принаймні, не погіршується. Невеликі дослідження припустили, що 30-60% жінок з псоріазом будуть відчувати покращення при вагітності, в той час як 5-25% – погіршення перебігу захворювання. Інші жінки не повідомляють про зміни в період вагітності.

Невідомо, чи псоріаз підвищує частоту ускладнень вагітностей. Відповідних досліджень замало. Деякі дослідники вважають, що псоріаз підвищує ризик самовільних переривань, прееклампсії, артеріальної гіпертензії, потреби в кесаревому розтині. Однак, інші дослідження не повідомляють про ризик ускладнень вагітності. Ризик ускладнень вагітності може асоціюватись з важкістю перебігу псоріазу або/та при наявності додаткових медичних станів.

Також невідомо, чи псоріаз впливає на розвиток плода. В той час як одне дослідження виявило, що у жінок з важким псоріазом більша ймовірність народити дитину з низькою вагою, інше повідомляє про більшу ймовірність народження дітей з великою вагою жінками з помірним та важким псоріазом.

Псоріаз під час вигодовування:  відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Деякі препарати для лікування псоріазу можуть впливати на продукцію сперми. Це може викликати труднощі в настанні вагітності.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Сайт “MotherToBaby – a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 01.02.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 02.02.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1469

Актуально
В травні

Найпопулярніші статті: Алогліптин, Фомепізол, Ніволумаб
Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!