МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ФІДАКСОМІЦИН

Назва англійською мовою: Fidaxomicin.
Група/призначення:

Протидіарейні лікарські засоби, кишкові   протизапальні/протиінфекційні засоби.  Антибіотики. Це пероральний антибіотик групи макролідів.

Покази: Лікування інфекцій у дорослих, спричинених Clostridium difficile, відомих також як діарея, асоційована з  C. difficile.

Інші препарати цього класу: азитроміцин, кларитроміцин, диритроміцин, еритроміцин, тролеандоміцин.

Альтернативні назви / синоніми: дифіклір (діфіклір).
Діюча речовина: фідаксоміцин.
Рекомендації при вагітності: 

Відсутні дані про використання у людини – дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:  

Відсутні дані про використання у людини – ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

 ФІДОКСИМІЦИН ПРИЙМАЄ ОБМЕЖЕНА КІЛЬКІСТЬ ВАГІТНИХ – ВІДПОВІДНО ДО ПОКАЗІВ

Доступне одне повідомлення про застосування фідаксоміцину в період вагітності у людини. Репродуктивні дослідження в експериментальних тварин продемонстрували низький ризик. Препарат активний в шлунково-кишковому тракті, а до системного кровообігу проникає його мінімальна кількість, тому ймовірно він є сумісним з вагітністю. 

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. В обох видів тварин внутрішньовенні дози призводили до рівня впливу у плазмі, який у 200 та 66 разів відповідно перевищував показник у людини, виходячи з AUC (AUC –це фармакокінетичний параметр, який характеризує сумарну концентрацію лікарського препарату в плазмі крові протягом всього часу спостереження; це абревіатура від англ. Area Under the Curve (площа під кривою) – без ознак несприятливого впливу на плід.

Тривалих досліджень карциногенності не проводилось. В двох дослідженнях не виявлено мутагенності основної сполуки та активного метаболіту OP-1118. Не зафіксовано впливу на фертильність самок і самців щурів на фоні системного впливу, який в 100 разів перевищував показник у людини.

Інформація щодо впливу на плід:

Фідаксоміцин діє в шлунково-кишковому тракті. Системна абсорція є мінімальною за оцінкою концентрації в плазмі у нг/мл. До прикладу, після прийому пероральної дози 200 мг дорослим чоловіком пік концентрації склав 5,20 нг/мл основної сполуки і 12 нг/мл активного метаболіту. Фідаксоміцин метаболізується до активного метаболіту (OP-1118) в кишечнику і обидві сполуки виводяться з калом.  Період напіввиведення основної сполуки та метаболіту становить 9 та 10 годин відповідно.

Невідомо, чи фідаксоміцин проникає через плаценту у людини. Щодо інших макролідів (азітроміцин, еритроміцин): відомо про плацентарний трансфер в мінімальній концентрації, тому це очікується і для фідаксоміцину. Однак, враховуючи мінімальну концентрацію фідаксоміцину в плазмі, вплив на ембріон/плід не буде клінічно значимим.

Повідомляється про 28-річну жінку з повторною інфекцією, спричиненю Clostridium difficile, отримувала фідаксоміцин  і ванкоміцин протягом 10 днів в І триместрі не діагностованої на той час вагітності.  Жінці успішно проведена трансплантація фекальної мікробіоти, а на 39 тижні вагітності у вагінальних пологах народилась здорова дитина.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання фідаксоміцину в період вагітності у людини. Виходячи з мінімальної концентрації препарату в плазмі не очікується несприятливого впливу на немовля на грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  3. Fidaxomicin (Dificid) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  4. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
  5. Fidaxomicin: Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  6. Fidaxomicin – NCBI Bookshelf (nih.gov). База даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.
  7. Dificid – fidaxomicin tablet, film coated. Dificid – fidaxomicin granule, for suspension (nih.gov). Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 27.12.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.12.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1469

Актуально
В травні

Найпопулярніші статті: Алогліптин, Фомепізол, Ніволумаб
Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!