МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЕЛОСУЛЬФАЗА АЛЬФА

Назва англійською мовою: Elosulfase alfa.
Група/призначення:

Засоби, що впливають на травну систему та метаболічні процеси. Ферменти. Елосульфаза альфа – це рекомбінантна форма людської N-ацетилгалактозамін-6-сульфатази (rhGALNS), що виробляється у культурі клітин яєчників китайського хом’ячка за технологією рекомбінантної ДНК.

Це орфанні ліки для мукополісахаридозу тип IVA (MPS IVA; Morquio A syndrome). Це єдиний препарат цього підкласу.

Альтернативні назви / синоніми: вімізим.
Діюча речовина: елосульфаза альфа.
Рекомендації при вагітності: 

Уникати без особливої потреби, керуючись станом матері.

Рекомендації при лактації:  

Уникати без особливої потреби, керуючись станом матері.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Доступне одне повідомлення про лікування елосульфазою альфа в період вагітності. Дані від експериментальних тварин припускають помірний ризик, проте відсутність досвіду використання у людини не дозволяє коректно оцінити ризик для ембріону/плода.

МУКОПОЛІСАХАРИДОЗ IA ТИПУ В ПЕРІОД ВАГІТНОСТІ НЕСПРИЯТЛИВО ВПЛИВАЄ НА СТАН ЖІНКИ І ПІДВИЩУЄ РИЗИК НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ ДЛЯ МАТЕРІ ТА ПЛОДА

КОРИСТЬ ВІД ЛІКУВАННЯ ПРЕПАРАТОМ ЕЛОСУЛЬФАЗА АЛЬФА МОЖЕ ПЕРЕВИЩУВАТИ БУДЬ-ЯКИЙ РИЗИК ДЛЯ ПЛОДА

ДОСТУПНИЙ РЕЄСТР ПАЦІЄНТІВ З МУКОПОЛІСАХАРИДОЗОМ IV A ТИПУ (MPS ІVA), ВКЛЮЧНО З ВАГІТНИМИ, – Morquio A Registry

ВСІ ПАЦІЄНТИ З МПС IV ТИПУ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ ЛІКУВАННЯ ЕЛОСУЛЬФАЗОЮ АЛЬФА,  ЗАНЕСЕНІ ДО РЕЄСТРУ З ЦІЛЛЮ ВІДСТЕЖЕННЯ ПРОГРЕСУВАННЯ ХВОРОБИ ТА ВИВЧЕННЯ ВПЛИВУ ПРЕПАРАТУ ПРИ ТРИВАЛОМУ ЛІКУВАННІ. З НАСТАННЯМ ВАГІТНОСТІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів і кролів. Вагітним кролям перед призначення елосульфази альфа вводили дифенгідрамін для зниження ризику гіперсенсибілізації. Цих тварин порівняли з особинами іншої групи, які отримували тільки дифенгідрамін. Не спостерігали впливу на ембріо-фетальний розвиток у випадку введення щоденно внутрішньовенно доз, які у 33 рази перевищували стабільний показник AUC (AUC – це фармакокінетичний параметр, який характеризує сумарну концентрацію лікарського препарату в плазмі крові протягом всього часу спостереження; це абревіатура від англ. Area Under the Curve (площа під кривою) на фоні рекомендованої щотижневої дози. Тваринам призначали препарат від 15-го дня до парування і протягом періоду органогенезу. Після 5-кратної дози за аналогічним розрахунком підвищувався ризик мертвонароджень – у випадку введення від періоду органогенезу і надалі протягом лактації. Вищезгадана 33-кратна доза призводила до проявів материнської токсичності та підвищення частоти смертності новонароджених в період лактації. Не відзначали порушення навчання та пам’яті.

У кролів використання в період органогенезу добової внутрішньовенної дози, яка у 8 разів перевищувала стабільну для людини за AUC не спричиняло несприятливого впливу на розвиток ембріону/плода. Але дози на рівні 0,1 від стабільної для людини за AUC та вищі викликали токсичний вплив на материнський організм (значні зміни печінки).

Карциногенних та мутагенних досліджень не проводилось. У самців і самок щурів не відзначали порушень фертильності.

Інформація щодо впливу на плід:

Характеристики елосульфази альфа: період напіввиведення становить 8 хвилин на першому тижні та 36 хвилин на 22 тижні. Відсутня інформація про метаболізм і рівень зв’язування з білками плазми.

Невідомо, чи препарат проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага, дуже короткий період напіввиведення припускають обмеження такого трансферу принаймні в першій половині вагітності.

Повідомлення 2016 року інформує про результати вагітностей 8-ми жінок з МПС та 5 чоловіків з МПС, чиї партнерки завагітніли. Результати всіх вагітностей були нормальними.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання елосульфази альфа в період лактації у людини. Молекулярна вага та дуже короткий період напіввиведення припускають обмеженість екскреції до грудного молока, якщо вона взагалі присутня.

Навіть якщо препарат проникне до грудного молока, він буде перетравлений в шлунку немовляти. Найчастішими побічними реакціями у дорослих є пірексія, блювота, головний біль, біль в черевній порожнині, озноб, втома.

Більшість експертів вважають, що слід робити вибір між лікуванням матері та грудним вигодовуванням, керуючись станом матері
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Elosulfase alfa (Vimizim) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  3. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
  4. Elosulfase Alfa: Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  5. Vimizim: Summary of Product Characteristics. Інформація з сайту Європейського агентства з лікарських засобів“European Medicines Agency”.
  6. Vimizim – elosulfase alfa injection, solution, concentrate. Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 03.10.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 03.10.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1469

Актуально
В травні

Найпопулярніші статті: Алогліптин, Фомепізол, Ніволумаб
Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!